Daniil Kulikov Pjunikdagi g‘alaba haqida fikr bildirdi
Rossiyalik Daniil Kulikov Armanistonning Pjunik klubida o‘ynab, jamoasining Vengriyaning Dyyor klubiga qarshi o‘yindagi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
UEFA Konferensiyalar ligasining ikkinchi saralash bosqichining birinchi o‘yini Pjunik jamoasining 2:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Kulikov 66-daqiqada gol urdi.
Nubissi tomonidan berilgan uzatmadan keyin u oldinga chiqib, to‘pni yaqin burchakka aniq yo‘naltirdi. Javob uchrashuvi 31 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Kulikovning so‘zlariga ko‘ra, g‘alaba golini urgani yoqimli va bu unga yaxshi kayfiyat bag‘ishlagan. Eng muhimi jamoa g‘alaba qozongan.
Oldinda ikkinchi o‘yin bor va unga to‘liq diqqat bilan tayyorlanish hamda keyingi bosqichga chiqish zarur. Metaratings.ru sayti ushbu fikrlarni keltirmoqda.
Shuningdek, Moskvaning Lokomotiv klubida tarbiyalangan Kulikov Rossiya Premer Ligasiga qaytishni yoki yanada nufuzli xorijiy klubga o‘tishni istashini ta’kidladi. U o‘z faoliyatini yuqori darajada davom ettirishni maqsad qilgan.

Даниил Куликов высказался о победе в Пюнике
Российский Даниил Куликов, играя в армянском клубе Пюник, высказался о победе своей команды в матче против венгерского клуба Дьёр. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Первый матч второго квалификационного раунда Лиги конференций завершился победой команды Пюник со счетом 2:1. Куликов забил гол на 66-й минуте.
После передачи от Нубисси он вышел вперед и точно направил мяч в ближний угол. Ответный матч пройдет 31 июля.
По словам Куликова, приятно забивать победный гол, и это подарило ему хорошее настроение. Главное, что команда одержала победу.
Впереди второй матч, к которому необходимо подготовиться с полной концентрацией и выйти в следующий этап. Эти мысли приводит сайт Metaratings.ru.
Также Куликов, воспитанник московского Локомотива, отметил, что хочет вернуться в Российскую Премьер-Лигу или перейти в более престижный зарубежный клуб. Он поставил цель продолжать свою карьеру на высоком уровне.