Spartak Medinaning kelajagi bo‘yicha gapirdi
Oleg Malyishev, Spartak jamoasining bosh direktori, Paragvaylik yarim himoyachi Jesus Medina haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medina 2025/26 yilgi mavsum uchun jamoa tarkibiga kiritilmagan. Malyishevning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining kelajagi hali hal qilinmagan.
Uning boshqa jamoaga o‘tishi yoki Spartakda qolishi bo‘yicha yakuniy qaror qabul qilinmagan. O‘tgan mavsumda Medina barcha musobaqalarda 24 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va uchta golli uzatma berdi.
Hozirda u individual dastur asosida shug‘ullanmoqda va jamoaning o‘yinlarini tribunadan kuzatib bormoqda. Spartak mavsumni Makhachkala Dinamo jamoasiga qarshi minimal hisobda g‘alaba bilan boshladi, keyin esa Baltika jamoasiga uch golni o‘z darvozasida qabul qilib, mag‘lub bo‘ldi.

Спартак поговорил о будущем Медины
Олег Малышев, генеральный директор команды Спартак, высказал мнение о парагвайском полузащитнике Иисусе Медине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Медина не включен в состав команды на сезон 2025/26. По словам Малышева, будущее футболиста еще не решено.
Окончательное решение о его переходе в другую команду или о том, останется ли он в Спартаке, еще не принято. В прошлом сезоне Медина сыграл в 24 матчах во всех турнирах, забил три гола и сделал три голевые передачи.
В настоящее время он занимается по индивидуальной программе и наблюдает за играми команды с трибуны. Спартак начал сезон с минимальной победы над командой Динамо Махачкала, а затем потерпел поражение от команды Балтика, пропустив три гола в свои ворота.