Chelestini Krugovoyni hujumdagi o‘yini uchun maqtadi
CSKA jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini hujum chizig‘ida maydonga tushirgan Danil Krugovoyni maqtadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Krugovoyni himoyadan ko‘ra hujumda samarali o‘yin ko‘rsatgani uchun maydonga qo‘yadi. Yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan Premyer-liga bahsida CSKA «Akhmat» jamoasini o‘z maydonida 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yinda Krugovoy ikkita gol urib, g‘alabada asosiy rol o‘ynadi. Chelestini so‘zlariga ko‘ra, Krugovoy maydonda eng faol futbolchi bo‘lgan.
U markazga kirib, ba’zan qanotga chiqib o‘ynagan. O‘ng qanotda maydonga tushgan bo‘lsa-da, chap tomondan gol urgani uning o‘yindagi ko‘p qirrali ekanligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, u to‘pni yaxshi taqsimlab, nazorat qilgan. Bu xususiyatlari unga ikkita gol urishda yordam bergan.
Murabbiy ta’kidlashicha, Krugovoy faqat gol urgani uchun emas, balki o‘yindagi umumiy sifati uchun ham e’tirofga loyiq. Endi CSKA jamoasi kelasi haftada o‘tkaziladigan ikki muhim o‘yinga tayyorgarlik ko‘radi.
Chorshanba kuni ular Rossiya Kubogi doirasida «Lokomotiv» bilan derbini o‘ynaydi. Yakshanba kuni esa Premyer-liga doirasida «Zenit» jamoasining maydoniga safar qiladi.

Челестини Круговойни в атаке похвалили
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини похвалил Данила Кругового, который вышел на поле в атакующей линии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выпускает Кругового на поле, потому что тот показывает более эффективную игру в атаке, чем в защите. В воскресенье в матче Премьер-лиги ЦСКА одержал победу над командой «Ахмат» со счетом 2:1 на своем поле.
В этом матче Круговой забил два гола и сыграл основную роль в победе. По словам Челестини, Круговой был самым активным игроком на поле.
Он играл, заходя в центр и иногда выходя на фланг. Хотя он вышел на правый фланг, то, что он забил гол с левой стороны, показывает его многофункциональность в игре.
Кроме того, он хорошо распределял и контролировал мяч. Эти качества помогли ему забить два гола.
Тренер подчеркивает, что Круговой заслуживает признания не только за забитые голы, но и за общее качество игры. Теперь команда ЦСКА готовится к двум важным матчам, которые состоятся на следующей неделе.
В среду они сыграют дерби с «Локомотивом» в рамках Кубка России. В воскресенье они отправятся в гости к команде «Зенит» в рамках Премьер-лиги.