Argentina «River Plate» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Franko Mastantuono Yevropaga ko‘chib o‘tishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
17 yoshli futbolchi keyingi hafta Ispaniya poytaxtiga yetib boradi. 14 avgustda Mastantuono 18 yoshga to‘ladi va shundan so‘ng rasmiy ravishda «Real» jamoasi futbolchisiga aylanadi.
Transfer narxi 45 million yevroni tashkil etadi. Yoz boshida «Real» jamoasi ushbu iste’dodli futbolchini xarid qilish bo‘yicha kelishuvga erishgan edi.
Mastantuono «River Plate»ning birinchi jamoasida jami 64 o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 7 ta golli uzatma amalga oshirdi. Uning faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi va kelajakda katta natijalarga erishishi kutilmoqda.

Франко Мастантуньо приходит в «Реал», в августе официально
Аргентинский нападающий полузащитник «Ривер Плейт» Франко Мастантуоно готовится к переезду в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
17-летний футболист на следующей неделе прибудет в столицу Испании. 14 августа Мастантуоно исполнится 18 лет, и после этого он официально станет игроком «Реала».
Стоимость трансфера составит 45 миллионов евро. Летом «Реал» достиг соглашения о покупке этого талантливого футболиста.
Мастантуоно провел в первой команде «Ривер Плейт» в общей сложности 64 матча, забил 10 голов и сделал 7 голевых передач. Его выступления важны для команды, и ожидается, что в будущем он добьется больших результатов.