Sochi kapitanidan RPLdagi mag‘lubiyat haqida tanqid
Sochi jamoasi kapitanı Marselo Alves Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turidan o‘rin olgan Toliyatdagi Akron jamoasiga qarshi o‘yinni baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Sochi jamoasi o‘z maydonida raqibga 0:4 hisobida katta hisobda mag‘lub bo‘ldi. Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng bosh murabbiy Roberto Moreno futbolchilarga o‘z maoshlarining yarmini xayriya qilishni taklif qildi.
Marselo Alvesning so‘zlariga ko‘ra, jamoa yetarli xarakterni ko‘rsatmagan va o‘yinga bo‘lgan ishtiyoq yetishmagan. Shu sababli ular yuqori darajadagi musobaqalarda raqobat qilishga loyiq emasligini ta’kidladi.
Alves murabbiyning fikrlariga to‘liq qo‘shilganini bildirdi. Hisob kattalashishi mumkin edi, ammo Artyom Dzyuba penalti zarbasini amalga oshira olmadi.
Birinchi turda Sochi jamoasi safarda Moskvadagi Lokomotivga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Keyingi o‘yinda jamoa Kazanning Rubin jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Критика капитана Сочи по поводу поражения в РПЛ
Капитан команды Сочи Марсело Алвес оценил игру против команды Акрон из Тольятти во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче команда Сочи на своем поле потерпела крупное поражение со счетом 0:4. После этого поражения главный тренер Роберто Морено предложил игрокам пожертвовать половину своей зарплаты на благотворительность.
По словам Марсело Алвеса, команда не проявила достаточного характера и не имела желания играть. Поэтому он подчеркнул, что они не заслуживают конкурировать на высоком уровне.
Алвес заявил, что полностью согласен с мнением тренера. Счет мог быть еще больше, но Артем Дзюба не смог реализовать пенальти.
В первом туре команда Сочи на выезде проиграла московскому Локомотиву со счетом 0:3. В следующем матче команда выйдет на поле против казанского Рубина.