Rossiyalik sharhlovchi Gennadiy Orlov «Zenit» jamoasi futbolchisi Maksim Glushenkovning «Rubin»ga qarshi o‘yindagi harakatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Maksimga 10-raqam berilgan va jamoa undan katta umidlarni bog‘lagan. Biroq, hozircha Glushenkovdan aniq natijalar ko‘rish mushkul, chunki u jamoaning yetakchisi deb aytib bo‘lmaydi.
Mutaxassisning fikricha, durang natija Sankt-Peterburg futbolchilari uchun ma’qul, chunki raqiblar ham yaxshi o‘yin ko‘rsatishgan. Rossiya Premer-ligasining ikkinchi tur o‘yini 2:2 hisobida yakunlandi.
«Zenit» safidan Andrey Mostovoy va Mateo Kassyerra gol urgan bo‘lsa, «Rubin» jamoasidan Veldin Xo‘ja va Mirlind Daku hisobga kiritishdi. Ushbu o‘yin ikki jamoaning teng kuchga ega ekanligini ko‘rsatdi va muxlislar uchun qiziqarli kechdi.

Орлов: Глушенков пока не является лидером команды
Российский комментатор Геннадий Орлов высказал мнение о действиях футболиста «Зенита» Максима Глушенкова в матче против «Рубина». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, Максиму был дан номер 10, и команда возлагает на него большие надежды. Однако пока трудно увидеть конкретные результаты от Глушенкова, так как его нельзя назвать лидером команды.
По мнению специалиста, ничейный результат приемлем для футболистов Санкт-Петербурга, так как соперники также показали хорошую игру. Матч второго тура Российской Премьер-лиги завершился со счетом 2:2.
В составе «Зенита» голы забили Андрей Мостовой и Матео Кассьера, а от «Рубина» отличились Вельдин Ходжа и Мирлинд Даку. Эта игра показала, что обе команды равны по силам и была интересной для зрителей.