Komlichenko gol o‘rniga chempionlikni tanladi
Moskvadagi “Lokomotiv” jamoasining yozgi yangi a’zosi, hujumchi Nikolay Komlichenko o‘zining gol urish ko‘rsatkichini qurbon qilishga tayyorligini, ammo Rossiya chempioni bo‘lishni istashini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsumdagi rejasini kamida o‘n gol urish deb belgilaganini aytdi. Shuningdek, agar o‘n tadan kam gol urilsa ham, “Lokomotiv” chempionlikni qo‘lga kiritsa, bu holat unga juda ma’qul bo‘lishini ta’kidladi.
Yangi mavsumda Rossiya Premer-ligasining dastlabki ikki turida “Lokomotiv” a’lo darajada natija ko‘rsatdi. Birinchi turda jamoa o‘z maydonida “Sochi”ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ikkinchi turda esa “Lokomotiv” safarda “Krasnodar” ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Uchinchi turda “Lokomotiv” Grozni shahrida “Pari NN” jamoasi bilan o‘ynaydi.
Rasmiy ravishda bu o‘yinda “Lokomotiv” mezbon hisoblanadi. Jamoa va uning hujumchisi Komlichenko uchun mavsum yaxshi boshlanmoqda va ular kelajakdagi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan.

Комличенко выбрал чемпионство вместо гола
Новым летним членом команды московского "Локомотива", нападающим Николаем Комличенко, было заявлено о готовности пожертвовать своими голевыми показателями, однако он выразил желание стать чемпионом России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что на сезон поставил себе цель забить как минимум десять голов. Также он подчеркнул, что если будет забито менее десяти голов, но "Локомотив" завоюет чемпионство, это его очень устроит.
В новом сезоне "Локомотив" показал отличные результаты в первых двух турах Российской Премьер-лиги. В первом туре команда на своем поле одержала победу над "Сочи" со счетом 3:0.
Во втором туре "Локомотив" на выезде победил "Краснодар" со счетом 2:1. В третьем туре "Локомотив" сыграет с командой "Пари НН" в городе Грозный.
Официально в этом матче "Локомотив" будет считаться хозяином. Сезон начинается хорошо как для команды, так и для ее нападающего Комличенко, и они ставят перед собой цель добиться успеха в будущих играх.