Mashhur sport muxbiri Fabrizio Romano Moskva CSKA jamoasiga yangi futbolchi kelishini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Romano ma’lumotlariga ko‘ra, Moskvaning “armiyachilari” tarkibiga hujumchi yarim himoyachi Tyaqo Palasios qo‘shiladi. U hozirda Argentina klubi “Estudyantes” jamoasida o‘ynaydi.
CSKA 24 yoshli Palasios uchun 7 million dollar to‘laydi. Shuningdek, ushbu kelishuv doirasida hujumchi Adolfo Gaych “Estudyantes”ga ijaraga jo‘natiladi.
Gaych so‘nggi yillarda turli jamoalarda ijarada o‘ynab kelmoqda. Fabrizio Romano ta’kidlashicha, transfer summasining 20 foizi City Football Group kompaniyasiga o‘tadi.
2024 yil fevral oyida Tyaqo Palasios “Montevideo Siti Torke” jamoasidan “Estudyantes”ga o‘tgan. Bu o‘zgarish uning faoliyatidagi muhim qadam hisoblanadi.

Романо сказал: в ЦСКА придет Палациос, Сити получит доход
Известный спортивный журналист Фабрицио Романо объявил о том, что в московский ЦСКА придет новый футболист. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Романо, в состав московских "армейцев" присоединится нападающий полузащитник Тьяго Паласиос. В настоящее время он играет в аргентинском клубе "Эстудиантес".
ЦСКА заплатит за 24-летнего Паласиоса 7 миллионов долларов. Также в рамках этого соглашения нападающий Адольфо Гайч будет отправлен в аренду в "Эстудиантес".
Гайч последние годы играл в аренде в различных командах. Фабрицио Романо подчеркивает, что 20% суммы трансфера перейдет компании City Football Group.
В феврале 2024 года Тьяго Паласиос перешел из команды "Монтевидео Сити Торке" в "Эстудиантес". Это изменение является важным шагом в его карьере.