Varatynov Xil golining bekor bo‘lishini tushuntirdi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi futbolchisi Sergey Varatynov jamoadoshi Brayen Xilning golini bekor qilish qaroriga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U RPLning ikkinchi turida "Spartak"ga qarshi o‘ynagan uchrashuvda gol urgan, ammo hakam qayta ko‘rib chiqish natijasida golni bekor qilgan. Varatynovning so‘zlariga ko‘ra, u voqea joyida bo‘lgan, lekin golning nima sababdan bekor qilinganini tushunmagan.
Uning aytishicha, to‘p darvozaga kiritilgan, ammo keyin g‘alati holatlar yuzaga kelgan va gol bekor qilingan. Stadiondagi katta ekran orqali takror ko‘rsatilgan, ammo u uni to‘liq ko‘ra olmagan.

Варатынов объяснил отмену Хил гола
Игрок команды "Балтика" из Калининграда Сергей Варатынов прокомментировал решение отменить гол своего товарища по команде Брайана Хила. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он забил гол в матче второго тура РПЛ против "Спартака", однако судья отменил его после пересмотра. По словам Варатынова, он был на месте события, но не понял, почему гол был отменен.
По его словам, мяч был забит в ворота, но затем возникли странные обстоятельства, и гол был отменен. На большом экране стадиона его повтор показали, но он не смог его полностью увидеть.
По решению судьи, Николай Титков нарушил правила в отношении вратаря "Спартака". Матч завершился со счетом 3:0 в пользу калининградцев.