Lovchev «Akron»ni «Baltika»dan ustun deb hisoblamaydi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Yevgeniy Lovchev Tolyatti shahrining “Akron” jamoasi Rossiya Kubogi doirasidagi “Baltika”ga qarshi o‘yin oldidan favorit deb ko‘rilishiga hayron qolganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U fikricha, Kaliningrad jamoasi “Dinamo” va “Spartak”ga qarshi o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatgan va murabbiyning ta’siri aniq sezilmoqda. Lovchev bu haqda “Match TV” telekanaliga ma’lum qilgan.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premyer Ligasining dastlabki ikki turidan so‘ng har ikki jamoa to‘rtta ochko yig‘gan. Ikkinchi turda “Baltika” Moskva maydonida “Spartak”ni 3:0 hisobida mag‘lub etgan bo‘lsa, “Akron” esa “Sochi”ga qarshi safarda 4:0 hisobida g‘alaba qozongan.
“Akron” va “Baltika” o‘rtasidagi o‘yin Rossiya Kubogining guruh bosqichidagi birinchi uchrashuv bo‘lib, uning matnli translyatsiyasi bizning portalimizda taqdim etiladi. Ushbu o‘yin futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Ловчев не считает «Акрон» сильнее «Балтики»
Футбольный эксперт Евгений Ловчев выразил удивление по поводу того, что команду «Акрон» из Тольятти считают фаворитом перед игрой против «Балтики» в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, калининградская команда показала хорошие результаты в играх против «Динамо» и «Спартака», и влияние тренера явно ощущается. Ловчев сообщил об этом на телеканале «Матч ТВ».
Напомним, после первых двух туров Российской Премьер-Лиги обе команды набрали по четыре очка. Во втором туре «Балтика» на московском поле одержала победу над «Спартаком» со счетом 3:0, в то время как «Акрон» в гостях выиграл у «Сочи» со счетом 4:0.
Игра между «Акроном» и «Балтикой» станет первой встречей на групповом этапе Кубка России, текстовая трансляция которой будет представлена на нашем портале. Эта игра вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.