Aldonin: Lukin Vilian o‘rnini bosishi mumkin
Moskvadagi CSKA jamoasining sobiq yarim himoyachisi Yevgeniy Aldonin bugungi «armeyets» tarkibidan Vilian Roshuning o‘rnini bosishi mumkin bo‘lgan futbolchini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aldoning so‘zlariga ko‘ra, nazariy jihatdan Lukin Vilian o‘rnini bosa oladi, biroq Matvey sifatli o‘yin ko‘rsata oladimi, degan savol bor. U hali yosh, ammo ayni paytda o‘ynash vaqti keldi, deya ta’kidladi Aldonin «RB Sport»ga bergan intervyusida.
Shuningdek, 30 yoshli Vilian Roshuning yangi jamoasi BAAning «Al-Jazira» klubi bo‘lishi ma’lum bo‘ldi. Oldinroq Aldonin Roshining faoliyatidagi ushbu o‘tishning sabablarini tushuntirgan edi.
Unga ko‘ra, Braziliyalik futbolchi so‘nggi uch yil davomida CSKA safida o‘ynagan va endi yangi bosqichga o‘tmoqda. Bu qaror uning faoliyatini davom ettirish va yangi tajribalar orttirish uchun muhimdir.
CSKA jamoasi uchun Vilian muhim futbolchi bo‘lib, uning ketishi jamoada o‘zgarishlarga sabab bo‘ladi. Endi esa yosh futbolchilar o‘z imkoniyatlarini namoyish etishlari lozim.

Aldonin: Лукин Вилиан может занять его место
Бывший полузащитник московского ЦСКА Евгений Aldonin назвал футболиста, который может занять место Вилиана Рошуна в сегодняшнем составе «армейцев». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Aldonina, теоретически Матвей может занять место Вилиана, но возникает вопрос, сможет ли он показать качественную игру. Он еще молод, но в то же время пришло время играть, - подчеркнул Aldonin в интервью «RB Sport».
Также стало известно, что новым клубом 30-летнего Вилиана Рошуна станет клуб ОАЭ «Аль-Джазира». Ранее Aldonin объяснял причины этого перехода в карьере Рошуна.
По его словам, бразильский футболист играл в составе ЦСКА последние три года и теперь переходит на новый этап. Это решение важно для продолжения его карьеры и получения нового опыта.
Вилиан был важным игроком для команды ЦСКА, и его уход приведет к изменениям в команде. Теперь молодые футболисты должны продемонстрировать свои возможности.