Zenit rahbari Anton Miranchuk haqida fikr bildirdi
Aleksandr Medvedev, «Zenit» boshqaruv raisi, Anton Miranchuk haqidagi ma’lumotlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq insayder Ivan Karpov 29 yoshli Miranchukni Premyer-liganing beshta kuchli jamoasiga, jumladan «Zenit»ga taklif qilgani haqida xabar bergan edi. Anton Miranchukning huquqlari «Sion» klubiga tegishli.
Medvedevning aytishicha, bu ma’lumotlar yangiligi yo‘qligi sababli noto‘g‘ri xabarlardir. Transfermarkt portali mutaxassislari Anton Miranchukning bozor narxini 2,5 million yevroga baholamoqda.
Rossiyalik yarim himoyachi «Sion» safida 25 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va uchta golga assistentlik qilgan. Miranchuk avval Rossiyaning «Lokomotiv» klubida ham to‘p surgan.
Shu tariqa, Anton Miranchuk faoliyati va transferi bo‘yicha tarqalgan ma’lumotlarga rasmiy munosabat bildirildi. Klub rahbariyati bunday xabarlarni yangiligi va ishonchliligi nuqtai nazaridan ehtiyotkorlik bilan qabul qilishni tavsiya qilmoqda.

Руководитель "Зенита" высказался о Антоне Миранчуке
Александр Медведев, председатель правления «Зенита», прокомментировал информацию об Антоне Мирашчуке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее инсайдер Иван Карпов сообщал, что 29-летнего Мирашчука пригласили в пять сильных команд Премьер-лиги, включая «Зенит». Права на Антона Мирашчука принадлежат клубу «Сион».
По словам Медведева, эти данные являются ложными из-за отсутствия новизны. Специалисты портала Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Антона Мирашчука в 2,5 миллиона евро.
Российский полузащитник провел 25 официальных матчей за «Сион», забил два гола и сделал три голевые передачи. Мирашчук ранее также играл за российский клуб «Локомотив».
Таким образом, была официально прокомментирована информация о деятельности и трансфере Антона Мирашчука. Руководство клуба рекомендует осторожно относиться к таким сообщениям с точки зрения новизны и надежности.