Mostovoy: Zenit o‘yinchilari maydonda g‘alaba qozonmoqda
Futbol bo‘yicha sobiq taniqli o‘yinchi Aleksandr Mostovoy “Zenit”ning so‘nggi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mavsum boshidagi “ko‘k-oq-moviy” jamoaning o‘yinlari aytgan gaplarini tasdiqlaydi. Avvalroq “Selta” jamoasining sobiq futbolchisi maydonda futbolchilar o‘ynashini, texnik zonada kim turgani muhim emasligini ta’kidlagan edi.
Mostovoy “Zenit”ning eng kuchli tarkibi borligini aytib, so‘nggi uchrashuvlar uning fikrlarini tasdiqlashini bildirdi. “Semak bola maydonga chiqib, bo‘sh darvozaga zarba berishini oldindan bilgan bo‘lar edimi?
Kim bilardi, oxirgi daqiqada jarima maydoniga uzatma bo‘lib, Daku sakrab olib, bosh bilan gol urishini?” – deya so‘zlarini keltiradi “Chempionat” nashri. “Zenit” Premyer-liganing ikki turidan so‘ng to‘plagan to‘rt ochkosi bilan musobaqada yaxshi natija ko‘rsatmoqda.
Sergey Semak boshchiligidagi jamoa “Rostov” ustidan iroda bilan g‘alaba qozondi (2:1), so‘ngra “Rubin” bilan durang o‘ynadi (2:2). Navbatdagi o‘yin 30 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
“Zenit” Rossiya Kubogining Fonbet bosqichida “Akhmat” jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi. Bu o‘yinda jamoa o‘z kuchini yana bir bor sinab ko‘radi.

Мостовой: Игроки Зенита одерживают победу на поле
Бывший известный футболист Александр Мостовой высказал мнение о последних играх "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игры "сине-бело-голубых" в начале сезона подтверждают сказанное. Ранее бывший игрок "Сельты" подчеркивал, что важно не то, кто стоит в технической зоне, а то, как играют футболисты на поле.
Мостовой заявил, что у "Зенита" самый сильный состав, и последние встречи подтверждают его слова. "Семак мог бы заранее знать, что выйдет на поле и ударит по пустым воротам?
Кто бы мог подумать, что в последнюю минуту будет передача в штрафную, и Даку прыгнет и забьет гол головой?" – приводит его слова издание "Чемпионат". "Зенит" показывает хорошие результаты в турнире, набрав четыре очка после двух туров Премьер-лиги.
Команда под руководством Сергея Семака одержала волевую победу над "Ростовом" (2:1), а затем сыграла вничью с "Рубином" (2:2). Следующая игра состоится 30 июля, в среду.
"Зенит" выйдет на поле против команды "Ахмат" в рамках Кубка России на стадии Фонбет. В этой игре команда снова испытает свои силы.
Спорт Сегодня, 21:09
Гвардиола связал поражение от «Реала» с выбором состава
Главный тренер футбольного клуба «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола дал подробные комментарии о последних матчах и тактике команды на пресс-конференции. Об этом сообщает Zamin.uz. Команда принимала
После напряженного матча против «Манчестер Сити» в рамках Лиги чемпионов УЕФА главный тренер «Реала» Альваро Арбелоа принял решение изменить состав команды на следующий тур Ла Лиги. Об этом сообщает