Jek Grilish “Napoli”ga o‘tishi mumkinligi kuchaymoqda
Italiyaning amaldagi chempionlari dastlab Bolonya safida to‘p surayotgan Dan Ndoeni tarkibga qo‘shib olishni rejalashtirishgan edi, biroq tomonlar transfer borasida kelisha olishmadi. Shu sababli, Neapol klubi endi Jek Grilishga e’tibor qaratishi mumkin.
Bu haqda Italiya matbuoti xabar bermoqda. Manchester Siti klubi 29 yoshli futbolchi uchun taxminan 45 million yevro talab qilmoqda.
Biroq, klublar Grilishni avvaliga ijaraga olib, keyinchalik to‘liq sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqishlari ehtimoli bor. Angliyalik futbolchi o‘zi uchun taklif etilayotgan transferga ijobiy munosabat bildirgan va kerak bo‘lsa, maoshini kamaytirishga ham tayyorligini bildirgan.
Agar Jek Grilish “Napoli”ga o‘tsa, u yerda Manchester Siti safida birga o‘ynagan Kevin De Bryuyne bilan yana birga harakat qilishi mumkin. Bu esa klub uchun ham, futbolchining o‘zi uchun ham yangi imkoniyatlar ochadi.

Джек Грилиш может перейти в "Наполи"
Полузащитник Манчестер Сити Джек Грилиш является одной из целей для трансфера клуба 'Наполи'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянские действующие чемпионы изначально планировали подписать Дан Ндоэ, который сейчас играет за Болонью, но стороны не смогли договориться о трансфере. Поэтому неаполитанский клуб теперь может обратить внимание на Джека Грилиша.
Об этом сообщает итальянская пресса. Манчестер Сити требует около 45 миллионов евро за 29-летнего футболиста.
Однако клубы могут рассмотреть возможность аренды Грилиша с последующим полным выкупом. Английский футболист положительно отнесся к предлагаемому трансферу и заявил о готовности снизить свою зарплату, если это потребуется.
Если Джек Грилиш перейдет в 'Наполи', он сможет снова играть вместе с Кевином Де Брейне, с которым он выступал в Манчестер Сити. Это откроет новые возможности как для клуба, так и для самого футболиста.