Adiyev: Tarkibni kam o‘zgartirish natija berdi
“Krilya Sovetov” jamoasining bosh murabbiyi Magomed Adiyev “Krasnodar”ga qarshi o‘yin yakunidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan keyingi intervyuda murabbiydan “Krasnodar” jamoasini ularning maydonida mag‘lub etish va 2022 yildan beri ilk bor g‘alaba qozonish qanchalik yoqimli bo‘lgani haqida so‘raldi. Magomed Adiyev bu savolga javoban, statistikani ko‘p yoqtirmasligini, har qanday g‘alaba – uyda bo‘ladimi yoki safarda – doim yoqimli ekanini ta’kidladi.
U bu g‘alabani ortiqcha ma’noga ega emasligini, bu oddiy g‘alaba ekanini va o‘yindan 12 soat o‘tgach, uni unutib, navbatdagi murakkab o‘yinga tayyorgarlik ko‘rish lozimligini aytdi. Murabbiy uchun eng muhim narsa – keyingi uchrashuvga jiddiy tayyorlanishdir.
Shuningdek, Adiyevdan uchrashuv boshida tez gol urish bo‘yicha maxsus ko‘rsatma bo‘lganmi, deb so‘raldi. U bunga javoban, har doim o‘yin boshida to‘liq diqqat bilan harakat qilish zarurligini, aynan boshlanish va yakuniy daqiqalarda o‘yin taqdiri hal bo‘lishi mumkinligini aytdi.
O‘yinchilar o‘z pozitsiyalarida intizomli bo‘lishlari kerakligini ta’kidladi. Jamoada tarkibni ko‘p o‘zgartirmaslik ijobiy natija bergani haqida ham savol bo‘ldi.
Adiyev yangi jamoa shakllanayotganida tarkibni keskin o‘zgartirish to‘g‘ri emasligini, avval mavjud tuzilmani mustahkamlash, so‘ngra asta-sekin yangi futbolchilarni jamoaga qo‘shish kerakligini bildirdi. Murabbiy mavsum boshidagi uchta o‘yin jamoa uchun qiziqarli va kuchli chiqqanini qayd etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinchilarning mashg‘ulotlarga bo‘lgan munosabati va harakatlari natija bermoqda. Har bir futbolchi asosiy tarkibda o‘ynashga intilmoqda va bu jamoada kuchli raqobat muhitini yaratmoqda.
Biroq, murabbiy hali mavsum endi boshlanganini, jamoa hali hech narsaga erishmaganini va har bir o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rish lozimligini ta’kidladi.

Adiyev: Небольшие изменения в составе дали результат
Главный тренер команды "Крылья Советов" Магомед Адиyev высказал свои мысли после матча с "Краснодаром". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью после встречи тренера спросили, насколько приятно было одержать победу над командой "Краснодар" на их поле и впервые с 2022 года. Магомед Адиyev в ответ на этот вопрос отметил, что не очень любит статистику, и что любая победа – будь то дома или в гостях – всегда приятна.
Он сказал, что эта победа не имеет особого значения, это просто победа, и что через 12 часов после игры нужно забыть об этом и готовиться к следующему сложному матчу. Для тренера самое важное – это серьезная подготовка к следующей встрече.
Также Адиева спросили, была ли специальная установка на быстрый гол в начале матча. Он ответил, что всегда необходимо действовать с полной концентрацией в начале игры, так как именно в стартовые и заключительные минуты может решаться судьба матча.
Он подчеркнул, что игроки должны быть дисциплинированными на своих позициях. Также был вопрос о том, что небольшие изменения в составе команды дали положительный результат.
Адиyev заявил, что резкие изменения в составе неуместны, когда формируется новая команда, необходимо сначала укрепить существующую структуру, а затем постепенно вводить новых игроков в команду. Тренер отметил, что три матча в начале сезона были интересными и сильными для команды.
По его словам, отношение и действия игроков на тренировках приносят результаты. Каждый футболист стремится играть в основном составе, и это создает сильную конкурентную среду в команде.
Однако тренер подчеркнул, что сезон только начался, команда еще ничего не достигла, и к каждому матчу нужно готовиться серьезно.