Dinamo Kiev yirik hisobda Hamrun ustidan g‘alaba qozondi
Chempionlar ligasi ikkinchi saralash bosqichining dastlabki uchrashuvida g‘alaba qozongan Kievning Dinamo jamoasi Hamrun Spartans ustidan ishonchli natija qayd etdi va keyingi bosqichga chiqish imkoniyatini boy bermadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshidanoq Dinamo tashabbusni qo‘lga oldi. O‘yinning 12-daqiqasida Kristian Bilovar raqib darvozasini ishg‘ol qilgan bo‘lsa-da, hakamlar bu golni qo‘ll bilan o‘ynalgan deb hisoblab, bekor qildi.
Birinchi bo‘limda Dinamo futbolchilari Vladislav Vanat va Vladimir Brazhko hisobni oshirishga muvaffaq bo‘lishdi. Ikkinchi bo‘limda esa Taras Mixavko yakuniy nuqtani qo‘ydi va uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi.
Ushbu natija bilan Dinamo keyingi bosqichga yo‘l oldi. Endi Kiev jamoasining navbatdagi raqibi Pafos yoki Tel-Avivning Makkabi jamoasi bo‘ladi.
Uchrashuv “Olimpiyskiy” stadionida bo‘lib o‘tdi. Dinamo safida Ruslan Neshcheret, Aleksandr Karavaev, Kristian Bilovar, Taras Mixavko, Konstantin Vivcharenko, Nikolay Shaparenko, Vladimir Brazhko, Aleksandr Pixalenok, Vladislav Kabaev, Vladislav Vanat va Nazar Voloshin asosiy tarkibda maydonga tushishdi.
Hamrun Spartans tarkibida ham bir qator futbolchilar o‘yin davomida almashtirildi. Dinamo jamoasi ishonchli o‘yin ko‘rsatib, keyingi bosqichga munosib yo‘l oldi.

Динамо Киев одержал крупную победу над Хамруном
В первом матче второго квалификационного раунда Лиги чемпионов киевское Динамо одержало уверенную победу над Хамрун Спартанс и не упустило возможность выйти в следующий этап. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С самого начала встречи Динамо взяло инициативу в свои руки. На 12-й минуте Кристиан Биловар, хотя и забил в ворота соперника, был лишен гола, так как судьи посчитали, что он играл рукой.
В первом тайме футболисты Динамо Владислав Ванат и Владимир Бражко смогли увеличить счет. Во втором тайме Тарас Михавко поставил окончательную точку, и матч завершился со счетом 3:0.
С этим результатом Динамо вышло в следующий раунд. Теперь следующим соперником киевской команды станет Пафос или команда Маккаби из Тель-Авива.
Матч прошел на стадионе "Олимпийский". В составе Динамо на поле вышли Руслан Нещерет, Александр Караваев, Кристиан Биловар, Тарас Михавко, Константин Вивчаренко, Николай Шапаренко, Владимир Бражко, Александр Пихаленок, Владислав Кабает и Владислав Ванат, а также Назар Волошин.
В составе Хамрун Спартанс также было заменено несколько игроков в ходе игры. Команда Динамо продемонстрировала уверенную игру и заслуженно вышла в следующий этап.