Tottenxem va Arsenal derbisi Gonkongda muhim sinov bo‘ladi
Tottenxemning yangi bosh murabbiyi Tomas Frank yaqinlashib kelayotgan Shimoliy London derbisi haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Buyuk Britaniyadan tashqarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Murabbiy ta’kidlashicha, bu o‘yin nafaqat mavsumga tayyorgarlik ko‘rinishida, balki jamoa uchun jiddiy sinov bo‘ladi.
Tomas Frankning so‘zlariga ko‘ra, asosiy raqib bilan bellashuv har doim muhim ahamiyatga ega. Ayniqsa, derbining ilk bor Buyuk Britaniya hududidan tashqarida o‘tkazilishi o‘ziga xos voqea sanaladi.
Hozirgi kunda Arsenal dunyoning eng kuchli jamoalari qatoriga kiradi. Shu sababli, bu uchrashuv Tottenxem uchun muhim sinov bo‘lib xizmat qiladi.
Murabbiy bu bellashuvni oddiy o‘rtoqlik o‘yini deb hisoblash noto‘g‘ri bo‘lishini aytdi. Jamoa ushbu o‘yinda g‘alaba qozonish uchun bor kuchini sarflaydi.

Дерби Тоттенхэма и Арсенала станет важным испытанием в Гонконге
Новый главный тренер Тоттенхэма Томас Фрэнк поделился своими мыслями о предстоящем дерби Северного Лондона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча запланирована за пределами Великобритании. Тренер отметил, что эта игра будет не только подготовкой к сезону, но и серьезным испытанием для команды.
По словам Томаса Фрэнка, соперничество с основным противником всегда имеет важное значение. Особенно, если дерби впервые проводится за пределами Великобритании, это считается особым событием.
В настоящее время Арсенал входит в число сильнейших команд мира. Поэтому эта встреча станет важным испытанием для Тоттенхэма.
Тренер сказал, что считать это соперничество обычной товарищеской игрой было бы неправильно. Команда приложит все усилия, чтобы одержать победу в этой игре.