Gilerme murabbiylik litsenziyasi olishni rejalamoqda
Rossiya terma jamoasi va Moskvaning "Lokomotiv" futbol klubi sobiq darvozaboni Marinato Gilerme o‘zining kelajak rejalari haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozircha kim bo‘lishini aniq bilmaydi. Ba’zan boshqaruv sohasida ishlashni o‘ylaydi, ba’zan esa murabbiylik faoliyatiga qiziqadi.
Hozirda esa murabbiylik litsenziyasini olish uchun o‘qishga kirishni rejalashtirmoqda. Gilerme bu borada aniq qarorga kelgach, kelajagi haqida to‘liq ma’lumot berishini aytdi.
Gilerme Braziliyaning "Atletiko Paranaense" klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U 2007 yildan 2024 yilgacha Moskvaning "Lokomotiv" jamoasida o‘ynagan va Rossiya chempionatida 300 dan ortiq uchrashuvda maydonga tushgan.
Futbolchilik faoliyatini yakunlagach, u "Lokomotiv" akademiyasida darvozabonlarni rivojlantirish va tayyorlash bo‘yicha koordinator lavozimida ishlay boshladi. Gilerme o‘z sohasida to‘plagan tajribasini yosh futbolchilarga o‘rgatishni maqsad qilgan.

Гилерме планирует получить тренерскую лицензию
Бывший вратарь сборной России и московского футбольного клуба "Локомотив" Маринато Гилерме рассказал о своих планах на будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он пока не знает, кем хочет быть. Иногда он думает о работе в управлении, иногда его интересует тренерская деятельность.
В настоящее время он планирует поступить на обучение для получения тренерской лицензии. Гилерме сказал, что после того, как примет окончательное решение, он предоставит полную информацию о своем будущем.
Гилерме является воспитанником бразильского клуба "Атлетико Паранаэнсе". Он играл за московский "Локомотив" с 2007 по 2024 год и провел более 300 матчей в чемпионате России.
После завершения футбольной карьеры он начал работать координатором по развитию и подготовке вратарей в академии "Локомотива". Гилерме ставит целью передать свой опыт молодым футболистам.