Masalitin: Rocha motivatsiyasiz qolsa, uni ushlab bo‘lmaydi
Sobiq CSKA futbolchisi Valeriy Masalitin jamoaning himoyachisi Villian Roshaning “Al-Jazira” klubiga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Rocha jamoaning asosiy himoyachilaridan biri bo‘lgan. Lekin har qanday futbolchiga bir kun kelib klub bilan xayrlashish to‘g‘ri keladi.
Agar Rocha endi motivatsiyaga ega bo‘lmasa, uni jamoada ushlab turishning ma’nosi yo‘q. U o‘z vazifasini sadoqat bilan bajardi va muxlislar hamda murabbiylarda yaxshi taassurot qoldirdi.
Muhimi, transfer narxi ham klub uchun qulay bo‘ldi, deydi Masalitin. Masalitinning ta’kidlashicha, Rocha o‘rniga yosh himoyachilar – Matvey Lukin va Jamalutdin Abdulkadirov ko‘rilmoqda.
Ular yosh bo‘lsalar-da, jamoaga foyda keltirishlari mumkin. Shuningdek, braziliyalik futbolchining agentligi yaqinda CSKA va Birlashgan Arab Amirliklarining “Al-Jazira” klubi o‘rtasidagi kelishuv to‘liq yakunlanganini ma’lum qildi.
Rocha yangi klub bilan ikki yillik shartnoma imzolaydi. “Al-Jazira” ushbu transfer uchun Moskva klubiga 5 million yevro to‘laydi.

Masalitin: Если Роча останется без мотивации, его не удержать
Бывший футболист ЦСКА Валерий Масалитин высказал свое мнение о переходе защитника команды Виллиана Роши в клуб "Аль-Джазира". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Роша был одним из основных защитников команды. Но рано или поздно любому футболисту приходится прощаться с клубом.
Если у Роши больше нет мотивации, то нет смысла удерживать его в команде. Он выполнял свои обязанности с преданностью и оставил хорошее впечатление у болельщиков и тренеров.
Важно, что цена трансфера также оказалась удобной для клуба, говорит Масалитин. По словам Масалитина, на место Роши рассматриваются молодые защитники – Матвей Лукин и Джамалутдин Абдулкадиров.
Хотя они молодые, они могут принести пользу команде. Также агент бразильского футболиста недавно сообщил, что соглашение между ЦСКА и клубом "Аль-Джазира" из Объединенных Арабских Эмиратов полностью завершено.
Роша подпишет контракт с новым клубом на два года. "Аль-Джазира" заплатит московскому клубу 5 миллионов евро за этот трансфер.