Dzyuba bilan jamoada intizom va birlik kuchli bo‘lgan
Vadim Rakov o‘zining Artem Dzyuba bilan bir jamoada o‘ynagani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldin ular “Lokomotiv” klubida birga to‘p surgan. Rakovning aytishicha, Dzyuba zaxirada o‘tirgan vaqtlarda ham jamoa ichida muhit yaxshi bo‘lgan.
U har doim jamoani birlashtirib turgan, g‘alaba qozonilganida ham, natija muvaffaqiyatsiz chiqqanida ham so‘z aytib, jamoani ruhlantira olgan. Rakovning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba bo‘lgan paytda tartib va intizom doimo saqlangan.
Rakov hozirda yigirma yoshda bo‘lib, u “Lokomotiv” akademiyasida tarbiyalangan. Yaqinda u hujumchi sifatida “Krylya Sovetov” klubiga ijaraga o‘tdi.
Shu vaqtdan buyon Rossiya Premyer-ligasida o‘tkazgan ikki uchrashuvda ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi. Artem Dzyuba esa ayni paytda “Akron” klubi sharafini himoya qilmoqda.
O‘tgan hafta oxirida 36 yoshli hujumchi ushbu mavsumdagi ilk golini urdi. Shu tarzda, har ikki futbolchi o‘z klublarida faol ishtirok etmoqda va yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda.

В команде с Дзюбой дисциплина и единство были сильными
Вадим Раков рассказал о том, как играл в одной команде с Артемом Дзюбой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее они вместе играли в клубе "Локомотив". По словам Ракова, даже когда Дзюба сидел на скамейке запасных, атмосфера в команде была хорошей.
Он всегда объединял команду, мог говорить слова поддержки как в моменты победы, так и в случае неудачи. По словам Ракова, при Дзюбе порядок и дисциплина всегда сохранялись.
Раков сейчас двадцатилетний, он воспитанник академии "Локомотива". Недавно он перешел в клуб "Крылья Советов" в аренду в качестве нападающего.
С тех пор он забил два гола в двух матчах, проведенных в Российской Премьер-лиге. Артем Дзюба в настоящее время защищает честь клуба "Акрон".
В конце прошлой недели 36-летний нападающий забил свой первый гол в этом сезоне. Таким образом, оба футболиста активно участвуют в своих клубах и показывают хорошие результаты.