Spartak jamoasi chorshanba kuni kechqurun Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida safarda Rostov jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubi bosh murabbiyi Dejan Stankovich ushbu uchrashuvni quyidagi futbolchilar ishtirokida boshlashga qaror qildi: Pomazun, Xlusevich, Duarte, Litvinov, Ryabchuk, Prutsev, Zobnin, Zorin, Solari, Dmitriev va Zabolotniy. Mazkur uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:45 da boshlanadi.
O‘yinning borishini matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Bu translyatsiyani LiveResult portali taqdim etadi.
Ushbu guruhda Spartak va Rostovdan tashqari Pari NN hamda Mahachqalalik Dinamo jamoalari ham ishtirok etadi. Shu tariqa, guruh bosqichida raqobat kuchli bo‘lishi kutilmoqda.
Har bir uchrashuv natijasi jamoalarning keyingi bosqichga chiqishi uchun muhim ahamiyat kasb etadi. O‘yinchilar va murabbiylar oldida mas’uliyatli vazifa turibdi.

Заболотный Спартак выйдет на поле против Ростова в основном составе
Команда Спартак в среду вечером проведет матч против команды Ростов в первом туре группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер московского клуба Деян Станкович решил начать эту встречу с участием следующих футболистов: Помазун, Хлусевич, Дуарте, Литвинов, Рябчук, Пруцев, Зобнин, Зорин, Солари, Дмитриев и Заболотный. Данная встреча начнется в 20:45 по московскому времени.
Следить за ходом игры можно будет через текстовую трансляцию. Эту трансляцию предоставляет портал LiveResult.
В данной группе помимо Спартака и Ростова также участвуют команды Пари НН и махачкалинский Динамо. Таким образом, ожидается высокая конкуренция на групповом этапе.
Каждый результат матча имеет важное значение для выхода команд на следующий этап. Перед игроками и тренерами стоит ответственная задача.