Lapochkin: Barinovning harakati maydonda o‘rinli emas
Sobiq rossiyalik FIFA toifasidagi hakam Sergey Lapochkin Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida o‘tkazilgan TsSKA va Lokomotiv jamoalari o‘rtasidagi o‘yindagi bir vaziyatga baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida Lokomotiv jamoasi sardori Dmitriy Barinov raqib futbolchisi Kirill Glebovga engil tepib yubordi. Sergey Lapochkinning so‘zlariga ko‘ra, bu harakat hazil tariqasida qilingan bo‘lsa-da, bunday hazillar maydonda o‘rinli emas.
U futbolchilarga maydonda ehtiyotkor bo‘lishni va shunday harakatlardan tiyilishni tavsiya etdi. Uning ta’kidlashicha, bu kabi vaziyatlarda hakam sariq kartochka ko‘rsatishi ham mumkin.
O‘yin yakunida TsSKA jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvda Milan Gayich, Kirill Glebov va penaltidan Aleksiy Batrakov gol muallifi bo‘lishdi.
Mazkur natija TsSKA uchun muhim ahamiyat kasb etdi. Lapochkinning fikricha, sportchilar har doim maydonda o‘zini tutishda me’yorlarni unutmasliklari kerak.

Лапочкин: Действия Баринова неуместны на поле
Бывший российский арбитр ФИФА Сергей Лапочкин оценил ситуацию в матче между командами ЦСКА и Локомотив, который прошел в первом туре группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во время встречи капитан команды Локомотив Дмитрий Баринов слегка ударил соперника Кирилла Глебова. По словам Сергея Лапочкина, хотя это действие было сделано в шутливой форме, такие шутки на поле неуместны.
Он рекомендовал футболистам быть осторожными на поле и воздерживаться от таких действий. По его словам, в подобных ситуациях арбитр может показать желтую карточку.
В конце игры команда ЦСКА одержала победу со счетом 2:1. В матче авторами голов стали Милан Гайич, Кирилл Глебов и с пенальти Алексей Батраков.
Этот результат имел важное значение для ЦСКА. По мнению Лапочкина, спортсмены всегда должны помнить о нормах поведения на поле.