Galatasaroy Osimxenni sotib oldi, Napoli maxsus shart qo‘ydi
Ushbu transfer uchun Galatasaroy 75 million yevro mablag‘ to‘laydi. Bu transfer jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi, chunki Viktor Osimxen so‘nggi yillarda o‘zini yuqori darajadagi to‘purarlardan biri sifatida ko‘rsatdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Napoli klubi ushbu kelishuvga maxsus shart qo‘shgan. Unga ko‘ra, Galatasaroy ikki yil davomida Osimxenni Italiya chempionatida ishtirok etayotgan boshqa klublarga sotishga haqli emas.
Shu tariqa Napoli o‘z raqiblariga kuchli futbolchini o‘tishini oldini olmoqchi. Viktor Osimxen Napoli safida jami 133 o‘yinda maydonga tushib, 76 ta gol urgan va 18 ta golli uzatmani amalga oshirgan.
2022-2023 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, u A Seriyaning eng yaxshi to‘purari bo‘lgan va bir mavsumda 26 ta gol urgan. Bu natijalar uning professional futbolchilik faoliyati davomida yuqori darajadagi o‘yinchi ekanini ko‘rsatadi.

Галатасарай купил Осимхена, Наполи выставил специальные условия
Футбольный клуб Галатасарай официально подтвердил покупку нигерийского нападающего Виктора Осимхена у итальянского клуба Наполи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
За этот трансфер Галатасарай заплатит 75 миллионов евро. Этот трансфер имеет важное значение для команды, так как Виктор Осимхен зарекомендовал себя как один из лучших бомбардиров в последние годы.
Согласно информации, клуб Наполи добавил специальное условие к этому соглашению. Согласно этому условию, Галатасарай не имеет права продавать Осимхена другим клубам, участвующим в чемпионате Италии, в течение двух лет.
Таким образом, Наполи хочет предотвратить переход сильного футболиста к своим соперникам. Виктор Осимхен провел в составе Наполи в общей сложности 133 матча, забил 76 голов и сделал 18 голевых передач.
По итогам сезона 2022-2023 он стал лучшим бомбардиром Серии А, забив 26 голов за один сезон. Эти результаты показывают, что он является высококлассным игроком на протяжении всей своей профессиональной карьеры.