Messi: Issiqda o‘ynash va tana holati haqida gapirdi
"Inter Mayami" hujumchisi Lionel Messi Ligalar kubogi doirasida Meksikaning "Atlas" jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘zining jismoniy holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi ushbu uchrashuvda ikki marta aniq pas berib, jamoasining g‘alabasiga hissa qo‘shdi va uchrashuv qahramonlaridan biri bo‘ldi. Messining aytishicha, o‘yin juda og‘ir kechgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday issiq havoda o‘ynash oson emas. Bundan tashqari, u avvalgi o‘yinni o‘tkazib yuborgani sababli, bu holat unga yordam bermagan, aksincha, yanada qiyin bo‘lgan.
Messi doimiy ravishda o‘ynash orqaligina o‘zini yaxshi jismoniy holatda his qilishini, o‘yin ritmini ushlab tura olishini ta’kidladi. Ayniqsa, birinchi taymda unga qiyin bo‘lgan, chunki avvalgi uchrashuvda maydonga tusha olmagan.
Shuningdek, Messi uchun eng muhim narsa jamoaning g‘alabaga erishgani ekanini alohida qayd etdi. Ma’lumot uchun, Lionel Messi avvalgi "Sinsinnati"ga qarshi o‘yinda maydonga tusha olmagan, bunga sabab esa "Inter Mayami" klubi tomonidan uni barcha yulduzlar o‘yiniga yuborilmagani tufayli diskvalifikatsiya bo‘lganidir.

Месси: Поговорил о игре в жару и состоянии тела
"Интер Майами" нападающий Лионель Месси высказался о своем физическом состоянии после матча с мексиканской командой "Атлас" в рамках Кубка Лиг. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист в этом матче дважды отдал точные передачи, что способствовало победе его команды, и стал одним из героев встречи. По словам Месси, игра была очень тяжелой.
По его словам, играть в такую жару нелегко. Кроме того, из-за того, что он пропустил предыдущую игру, это обстоятельство не помогло ему, а наоборот, сделало все еще сложнее.
Месси подчеркнул, что только играя постоянно, он чувствует себя в хорошей физической форме и может удерживать игровой ритм. Особенно ему было трудно в первом тайме, так как он не смог выйти на поле в предыдущем матче.
Также Месси отдельно отметил, что для него самое важное — это победа команды. Для справки, Лионель Месси не смог выйти на поле в предыдущем матче против "Синсиннати", так как был дисквалифицирован из-за того, что клуб "Интер Майами" не отправил его на игру всех звезд.