“Milan” klubi hali ham “Yuventus” hujumchisi Dushan Vlahovichni o‘z safiga qo‘shishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub vakillari bir necha haftadan buyon serbiyalik futbolchini tarkibga qo‘shish ustida ishlamoqda va uning agentlari bilan doimiy aloqada bo‘lib kelmoqda. Biroq, ushbu kelishuvni amalga oshirish oson bo‘lmaydi, chunki Dushan Vlahovichning maoshi Italiya chempionati mezonlariga nisbatan juda yuqori hisoblanadi.
Shunga qaramay, taniqli jurnalist Matteo Moretto bergan ma’lumotga ko‘ra, “Milan” rahbariyati muzokaralarda shoshilmayapti va kelishuv muvaffaqiyatli yakunlanishiga ishonmoqda. “Yuventus” esa bu yozda Dushan Vlahovich bilan xayrlashishni rejalashtirmoqda.
Sababi, uning joriy shartnomasi kelasi yil yakuniga yetadi va yangi shartnoma borasida kelishuvga erishilmadi. 25 yoshli futbolchi “Milan”da bosh murabbiy Massimiliano Allegri bilan yana birga ishlash imkoniyatiga ega bo‘lishi mumkin.
Ular avval “Yuventus”da birga faoliyat yuritgan. Shu bois, Vlahovichning “Milan”ga o‘tishi har ikki tomon uchun ham foydali bo‘lishi mumkin.

Милан продолжает обсуждать трансфер Влаховича в Душан
Клуб "Милан" все еще планирует подписать нападающего "Ювентуса" Душана Влаховича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители клуба уже несколько недель работают над тем, чтобы включить сербского футболиста в состав и поддерживают постоянный контакт с его агентами. Однако осуществить эту сделку будет непросто, так как зарплата Душана Влаховича считается слишком высокой по сравнению с критериями итальянской лиги.
Тем не менее, согласно информации известного журналиста Маттео Моретто, руководство "Милана" не спешит в переговорах и надеется на успешное завершение сделки. "Ювентус" же планирует попрощаться с Душаном Влаховичем этим летом.
Причина в том, что его текущий контракт истекает в конце следующего года, и соглашение о новом контракте не было достигнуто. 25-летний футболист может получить возможность снова работать с главным тренером "Милана" Массимилиано Аллегри.
Они ранее работали вместе в "Ювентусе". Поэтому переход Влаховича в "Милан" может быть выгоден для обеих сторон.