Hujumkor yarim himoyachi Abbosbek Fayzullayev ikki yil Moskvaning CSKA jamoasida to‘p surganidan so‘ng, yangi klubga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chorshanba kuni Turkiyaning Istanbul Basaksehir klubi Abbosbek Fayzullayev bilan besh yillik shartnoma imzolanganini rasman e’lon qildi. CSKA jamoasi futbolchisi Danil Krugovoy o‘zining sobiq jamoadoshiga murojaat qildi va unga tilaklar bildirdi.
Krugovoy o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida Abbosbekka omad tilab, uning yuqori cho‘qqilarni zabt etishiga ishonishini yozdi. Eslatib o‘tamiz, CSKA jamoasi chorshanba kuni kechqurun Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida Lokomotiv jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Bu natija jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Abbosbek Fayzullayev o‘zining mehnati va fidoyiligi bilan nafaqat o‘zbekistonlik futbol ishqibozlari, balki xorijlik mutaxassislar e’tiborini ham qozondi.
Endi u Turkiya chempionatida o‘zini ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Fayzullayevning yangi jamoasi bilan qanday natijalarga erishishini vaqt ko‘rsatadi.

Круговой Файзуллаеву желает удачи в новой команде
Нападающий полузащитник Аббосбек Файзуллаев после двух лет игры в московском ЦСКА перешел в новый клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В среду турецкий клуб «Истанбул Башакшехир» официально объявил о подписании пятилетнего контракта с Аббосбеком Файзуллаевым. Игрок ЦСКА Данил Круговой обратился к своему бывшему товарищу по команде и пожелал ему удачи.
Круговой на своей странице в социальной сети пожелал Аббосбеку удачи и выразил уверенность в том, что он сможет достичь высоких вершин. Напоминаем, что команда ЦСКА в среду вечером в первом туре группового этапа Кубка России одержала победу над «Локомотивом» со счетом 2:1.
Этот результат имеет важное значение для команды. Аббосбек Файзуллаев своим трудом и преданностью привлек внимание не только узбекских футбольных болельщиков, но и зарубежных специалистов.
Теперь у него есть возможность проявить себя в чемпионате Турции. Время покажет, каких результатов добьется Файзуллаев с новой командой.