Lukas Paketa tikshiruvdan o‘tdi, aybsiz deb topildi
“Vest Hem” futbolchisi Lukas Paketa Angliya futbol assotsiatsiyasi reglamentini buzganlik bo‘yicha ko‘tarilgan ishda rasmiy ravishda oqlangani ma’lum qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur ish futbolchining o‘z jamoasi safida bir necha o‘yinlarda sariq kartochkalar olgani sababli yuzaga kelgan edi. Xususan, Paketa 2022 yil noyabridan 2023 yil avgustigacha bo‘lgan davrda “Lester”, “Aston Villa”, “Lids” va “Bornmut” jamoalariga qarshi o‘yinlarda to‘rt marta ogohlantirilgan.
Shu sababli unga nisbatan hatto umrbod diskvalifikatsiya ehtimoli ham ko‘rib chiqilgan. “Vest Hem” klubi vakillari mustaqil nazorat komissiyasi tomonidan Paketa tomonidan hech qanday tartib buzilishi aniqlanmaganini va unga nisbatan barcha da’volar bekor qilinganini bildirdi.
Klub rahbariyati futbolchiga bu jarayon davomida doimiy yordam ko‘rsatganini ta’kidladi. Shuningdek, Paketa o‘zining aybsizligini isbotlab bera oldi.
Endilikda u to‘liq e’tiborini maydondagi o‘yinlarga qaratishi mumkin. Klub va futbolchi ushbu qarorni ijobiy baholagan.

Лукас Пакета прошел проверку, был признан невиновным
Футболист "Вест Хэма" Лукас Пакета официально оправдан в связи с делом о нарушении регламента Футбольной ассоциации Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дело возникло из-за того, что футболист получил несколько желтых карточек в составе своей команды. В частности, Пакета был предупрежден четыре раза в матчах против команд "Лестер", "Астон Вилла", "Лидс" и "Борнмут" в период с ноября 2022 года по август 2023 года.
По этой причине даже рассматривалась возможность пожизненной дисквалификации. Представители клуба "Вест Хэм" сообщили, что независимая контрольная комиссия не выявила никаких нарушений со стороны Пакета, и все обвинения против него были отменены.
Руководство клуба подчеркнуло, что футболисту оказывалась постоянная поддержка в ходе этого процесса. Также Пакета смог доказать свою невиновность.
Теперь он может сосредоточиться на играх на поле. Клуб и футболист положительно оценили это решение.