“Milsami” so‘nggi daqiqalarda g‘alabani ilib ketdi
Yevropa Konferensiyalar ligasi doirasida o‘tgan so‘nggi uchrashuvda Moldovaning “Milsami” va Chernogoriyaning “Buduchnost” jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalgi o‘yin durang bilan yakunlangani sabab, bu safar har ikki jamoa g‘alaba uchun maydonga tushdi. “Milsami” jamoasi faol va hujumkor harakat qilgan bo‘lsa-da, o‘yinda muammolarga duch keldi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limi yakunlanayotganida mehmonlar penalti tepish huquqiga ega bo‘ldi, biroq Marko Milichkovich bu imkoniyatdan foydalana olmadi. Ikkinchi bo‘limning 55-daqiqasida “Buduchnost” jamoasi raqib futbolchisi Frederik Takiyaning o‘z darvozasiga urgan goli evaziga hisobda oldinga chiqdi.
Oradan 10 daqiqa o‘tgach, Vasiliy Jardan hisobni tenglashtirdi. O‘yin asosiy vaqti yakunlanayotganida, ya’ni ikkinchi bo‘limga qo‘shib berilgan daqiqalarda Radu Ginsar “Milsami”ga g‘alaba keltirgan golni urdi va uchrashuv 2:1 hisobida yakunlandi.
“Milsami” jamoasining navbatdagi raqibi San-Marino davlatidan “Virtus” jamoasi bo‘ladi. Uchrashuv protokoliga ko‘ra, gollar quyidagicha urildi: 55-daqiqada Frederik Takiy (o‘z darvozasiga), 65-daqiqada Vasiliy Jardan va 90-daqiqada Radu Ginsar.
Mazkur o‘yinda har ikki jamoa futbolchilari faol ishtirok etib, muhim epizodlarda o‘z mahoratlarini namoyish qilishdi. O‘yin “Kompleksul Sportiv Rayonal” stadionida bo‘lib o‘tdi.

“Milsami” в последние минуты вырвал победу
В последнем матче в рамках Лиги конференций Европы команды Молдовы “Милсами” и Черногории “Будучност” встретились в очной борьбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Поскольку предыдущая игра завершилась вничью, на этот раз обе команды вышли на поле за победой. Команда “Милсами” действовала активно и атакующе, однако столкнулась с проблемами в игре.
Когда первый тайм подходил к концу, гости получили право на пенальти, но Марко Миличкович не смог воспользоваться этой возможностью. На 55-й минуте второго тайма команда “Будучност” вышла вперед благодаря голу соперника Фредерика Такея, который забил в свои ворота.
Спустя 10 минут Василий Ярдан сравнял счет. Когда основное время игры подходило к концу, а именно в добавленные минуты второго тайма, Раду Гинсар забил гол, который принес “Милсами” победу, и матч завершился со счетом 2:1.
Следующим соперником команды “Милсами” станет команда “Виртус” из Сан-Марино. Согласно протоколу матча, голы были забиты следующим образом: на 55-й минуте Фредерик Такей (в свои ворота), на 65-й минуте Василий Ярдан и на 90-й минуте Раду Гинсар.
В этой игре игроки обеих команд активно участвовали и продемонстрировали свои навыки в важных эпизодах. Игра прошла на стадионе “Комплексул Спортив Районал”.