Dinamo yana mag‘lub bo‘ldi va musobaqadan chiqdi
Minskning Dinamo jamoasi Konferensiyalar ligasi saralash bosqichining ikkinchi davra javob uchrashuvida Albaniyaning Egnatiya klubi bilan maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ilk o‘yinda albaniyaliklar 2:0 hisobida g‘alaba qozongan va raqibga javob goli urish imkoniyatini bermagan edi. Javob bahsida ham Egnatiya o‘z ustunligini saqlab qoldi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida Egnatiya futbolchisi Ildi Gruda raqib maydonida to‘pni egallab, markazdan hujum uyushtirdi va pastdan chap burchakka zarba berdi, biroq to‘p darvoza ustunidan biroz chetlab o‘tdi. Shuningdek, Abdurraman Fangaj ham jamoasi hujumini kuchaytirib, jarima maydonchasining o‘ng tomoniga aniq pas uzatdi.
Regi Lushkya uzoq burchakka zarba yo‘lladi, lekin bu urinish ham darvoza to‘sinigacha yetib bormadi. Ikkinchi bo‘limda Minsk jamoasi tezkor hujum uyushtirdi.
Mustafa Jimet o‘ng qanotdan raqib jarima maydoniga yorib kirib, markazga uzatma berdi. Ivan Bahar qulay vaziyatda kuchli zarba yo‘lladi, lekin darvozabon uning zarbasini qaytardi.
Uchrashuvning 77-daqiqasida Lushkya yana hujum boshladi va to‘pni jarima maydonining o‘ng tomoniga uzatdi. Kastriot Selmani markazga siljib, to‘pni uzoq yuqori burchakka aniq yo‘lladi va hisobni ochdi.
Uchrashuv 1:0 hisobida Egnatiya foydasiga yakunlandi. Natijada, Egnatiya keyingi bosqichga yo‘l oldi, Minskning Dinamo jamoasi esa xalqaro musobaqalarni tark etdi.
O‘yin protokoliga ko‘ra, yagona gol muallifi Selmani bo‘ldi. Uchrashuv Albaniyada, Egnatiya stadionida bo‘lib o‘tdi.

Динамо снова проиграл и выбыл из соревнования
Команда Динамо из Минска вышла на поле во втором ответном матче квалификационного раунда Лиги конференций против албанского клуба Эгнатиа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом матче албанцы одержали победу со счетом 2:0 и не дали сопернику возможности забить ответный гол. В ответном поединке Эгнатиа также сохранила свое преимущество.
В первой половине матча футболист Эгнатиа Ильди Груда завладел мячом на половине поля соперника, организовал атаку и нанес удар с левой стороны, но мяч немного прошел мимо ворот. Также Абдурраман Фангаж усилил атаку своей команды, точно передав пас на правую сторону штрафной площади.
Реги Лушкя нанес удар в дальний угол, но эта попытка также не достигла ворот. Во второй половине матча команда Минска организовала быструю атаку.
Мустафа Джимет прорвался с правого фланга в штрафную соперника и сделал передачу в центр. Иван Бахар в удобной ситуации нанес мощный удар, но вратарь отразил его удар.
На 77-й минуте Лушкя снова начал атаку и передал мяч на правую сторону штрафной площади. Кастриот Селмани, сместившись в центр, точно направил мяч в дальний верхний угол и открыл счет.
Матч завершился со счетом 1:0 в пользу Эгнатиа. В результате Эгнатиа вышла в следующий раунд, а команда Динамо из Минска покинула международные турниры.
Согласно протоколу матча, единственным автором гола стал Селмани. Встреча прошла в Албании, на стадионе Эгнатиа.