Napoli Fabio Mirettini transfer qilish bo‘yicha muzokara olib bormoqda
Corriere dello Sport nashri xabariga ko‘ra, futbolchiga A Seriyaning amaldagi chempioni Napoli klubi qiziqish bildirmoqda. Hozirda Miretti va Napoli rahbariyati o‘rtasida muzokaralar olib borilmoqda.
Shu bilan birga, Napoli klubi Yuventus bilan ham futbolchi transferi bo‘yicha kelishuvga erishishga harakat qilmoqda. Yuventus ushbu futbolchini sotishdan 14 million yevro daromad olishni rejalashtirgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Fabio Miretti o‘tgan mavsumda Genuya jamoasi safida ijarada o‘ynagan. 2024/2025 yilgi mavsumda u ushbu klub tarkibida 26 uchrashuvda maydonga tushib, uchta gol urdi va uchta golli uzatma amalga oshirdi.
Hozirda uning kelajagi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda. Mirettining Napoli safiga o‘tishi yaqin orada yakuniga yetishi kutilmoqda.
Shu tariqa, futbolchi faoliyatini Italiya chempionatining yana bir kuchli jamoasida davom ettirishi mumkin.

Наполи ведет переговоры о трансфере Фабио Меретти
Клуб Ювентус полузащитник Фабио Миретти может продолжить свою карьеру в другом ведущем клубе итальянской серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Corriere dello Sport, интерес к футболисту проявляет действующий чемпион Серии А клуб Наполи. В настоящее время ведутся переговоры между Миретти и руководством Наполи.
Кроме того, клуб Наполи также пытается достичь соглашения с Ювентусом по трансферу игрока. Ювентус планирует получить 14 миллионов евро от продажи этого футболиста.
Согласно данным, Фабио Миретти в прошлом сезоне играл в аренде за клуб Генуя. В сезоне 2024/2025 он провел 26 матчей за этот клуб, забил три гола и сделал три голевые передачи.
В настоящее время продолжаются переговоры о его будущем. Ожидается, что переход Миретти в состав Наполи завершится в ближайшее время.
Таким образом, футболист может продолжить свою карьеру в еще одном сильном клубе итальянской серии А.