Kovtun Jedsonning Spartakka o‘tishini ijobiy baholadi
Portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandes joriy yil yozida Istanbulning "Beshiktash" jamoasidan Moskvaning "Spartak" klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu transfer yuzasidan ilgari "Spartak" safida himoyachi sifatida faoliyat yuritgan Yuriy Kovtun o‘z fikrlarini bildirdi. Yuriy Kovtunning ta’kidlashicha, agar Jedson Fernandes sotib olingan bo‘lsa, bu klub rahbariyati va murabbiylar shtabining qaroriga asoslangan.
Muhimi, futbolchi jamoaning o‘yinini kuchaytirishi kerak. Jedson Fernandes 31-iyul, payshanba kuni "Spartak" jamoasiga qo‘shildi.
26 yoshli yarim himoyachi Moskva klubi bilan uzoq muddatli mehnat shartnomasi imzoladi. Ushbu kelishuv 2029 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Transfer narxi 20,8 million yevroni tashkil etdi. Mazkur transfer natijasida "Spartak" klubi o‘z safini tajribali futbolchi bilan to‘ldirdi.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoasi Fernandesdan jamoa o‘yinini kuchaytirishini kutmoqda. Yangi futbolchi o‘zining tajribasi va mahorati bilan "Spartak"ga foyda keltirishi kutilmoqda.

Ковтун положительно оценил переход Jedson в Спартак
Португальский полузащитник Джедсон Фернандеш в этом году летом перешел из стамбульского клуба "Бешикташ" в московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этого трансфера ранее высказался Юрий Ковтун, который ранее играл за "Спартак" в качестве защитника. По словам Юрия Ковтуна, если Джедсон Фернандеш был куплен, это основано на решении руководства клуба и тренерского штаба.
Важно, чтобы футболист усилил игру команды. Джедсон Фернандеш присоединился к команде "Спартак" в четверг, 31 июля.
26-летний полузащитник подписал долгосрочный трудовой контракт с московским клубом. Это соглашение будет действовать до конца июня 2029 года.
Цена трансфера составила 20,8 миллиона евро. В результате этого трансфера "Спартак" пополнил свои ряды опытным футболистом.
Руководство клуба и тренерский штаб ожидают, что Фернандеш усилит игру команды. Ожидается, что новый футболист принесет пользу "Спартаку" своим опытом и мастерством.