Sergeyev “Dinamo” hujumiga kuch qo‘shishi kutilmoqda
Rossiyalik futbol murabbiyi Igor Osinkin so‘nggi ish joyi “Kril’ya Sovetov” jamoasi bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U poytaxtning “Dinamo” klubi hujumchisi Ivan Sergeyev haqida fikr bildirdi. Osinkin o‘tgan mavsumda ushbu hujumchini mashg‘ulotlarga tayyorlagan.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Sergeyev bir harakatda to‘pni darvozaga yo‘naltira oladigan hujumchi hisoblanadi. “Dinamo” jamoasi hujumda samarali harakat qiladigan, zarur paytda jarima maydonchasida bo‘lib, gol urishni biladigan futbolchini xarid qildi, dedi Osinkin.
Uning fikricha, Sergeyev gol urish sirlarini yaxshi biladi va hujumda jamoaga ko‘mak berishi mumkin. Rossiya chempionati ikki turidan so‘ng “Dinamo” jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan.
Navbatdagi o‘yinda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa safarda amaldagi chempion “Krasnodar”ga qarshi bahs olib boradi. Uchrashuv ertaga, 2-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Mazkur o‘yin “Dinamo” uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda. Jamoa yangi futbolchining imkoniyatlaridan unumli foydalanishga harakat qiladi.

Сергеев ожидается, что усилит атаку "Динамо"
Российский футбольный тренер Игорь Осинкин последним местом работы был клуб «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение о нападающем столичного клуба «Динамо» Иване Сергееве. Осинкин готовил этого нападающего к тренировкам в прошлом сезоне.
По словам специалиста, Сергеев является нападающим, который может направить мяч в ворота одним движением. «Динамо» приобрело футболиста, который эффективно действует в атаке, знает, когда находиться в штрафной площади и забивать голы, сказал Осинкин.
По его мнению, Сергеев хорошо знает секреты забивания голов и может помочь команде в атаке. После двух туров чемпионата России команда «Динамо» набрала четыре очка.
В следующем матче команда под руководством Валерия Карпина сыграет на выезде с действующим чемпионом «Краснодаром». Встреча состоится завтра, 2 августа.
Эта игра ожидается как важное испытание для «Динамо». Команда постарается эффективно использовать возможности нового футболиста.