Anton Miranchuk "Zenit"ga o‘tish haqidagi xabarlarga izoh berdi
Shveytsariyaning Sion klubi yarim himoyachisi Anton Miranchuk "Zenit" jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqidagi xabarlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, Miranchukning "Zenit"ga o‘tishi bo‘yicha muzokaralar doirasida "Zenit" va "Sion" jamoalari o‘rtasida o‘rtoqlik uchrashuvi tashkil etilgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Anton Miranchuk bu holatga aniqlik kiritib, ushbu o‘yin uning tashabbusi bilan o‘tkazilgani haqidagi gap-so‘zlarni rad etdi.
Uning aytishicha, u bu borada hech qanday ma’lumotga ega emas va o‘zi ham vaziyatni to‘liq tushunmayapti. Eslatib o‘tamiz, Anton Miranchuk o‘tgan yil sentabr oyida Sion klubi bilan ikki yillik shartnoma imzolagan.
29 yoshli rossiyalik futbolchi shu vaqtgacha jamoa safida 25 ta o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu uchrashuvlarda u ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va uchta golli uzatmani amalga oshirgan.
Miranchukning kelajagi borasida hozircha aniq ma’lumot yo‘q. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Антон Миранчук прокомментировал сообщения о переходе в "Зенит"
Полузащитник швейцарского клуба "Сион" Антон Миранчук высказал свое мнение о возможном переходе в команду "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что в рамках переговоров о переходе Миранчука в "Зенит" был организован товарищеский матч между командами "Зенит" и "Сион". Антон Миранчук прояснил эту ситуацию, опровергнув слухи о том, что этот матч был организован по его инициативе.
По его словам, у него нет никакой информации по этому поводу, и он сам не полностью понимает ситуацию. Напомним, что Антон Миранчук подписал двухлетний контракт с клубом "Сион" в сентябре прошлого года.
29-летний российский футболист до сих пор провел 25 матчей за команду. В этих встречах он дважды поразил ворота соперника и сделал три голевых передачи.
На данный момент нет точной информации о будущем Миранчука. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются.