Rafinya: Barselonadan ketishimga faqat o‘zim sabab bo‘laman
"Barselona" futbolchisi Rafinya ispan nashriga bergan intervyusida o‘zining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytda Rafinya klub bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirgan edi. Shu munosabat bilan undan 2028-yildan keyingi faoliyati haqida savol berildi.
Bugungi kunda ayrim futbolchilar 2030-yilgacha yoki undan ham uzoq muddatga shartnoma imzolashmoqda. Rafinya bu borada shunday dedi: "Haqiqat shuki, agar klub mendan rozi bo‘lsa, men imkon qadar uzoqroq bu yerda qolishni istayman.
Albatta, agar o‘zimning o‘yinimdan yoki jamoaga qo‘shayotgan hissamdan qoniqmasam, ketish vaqti kelganini tushunaman. Hozircha o‘zimni yaxshi holatda his qilayapman.
Jismoniy va taktik jihatdan hammasi joyida. Kelajakda nima bo‘lishini vaqt ko‘rsatadi.
Avval ham aytganimdek, agar sog‘lom bo‘lsam va klub meni tarkibda ko‘rishni istasa, o‘zimni to‘liq bag‘ishlab o‘ynashda davom etaman", dedi Rafinya. Uning so‘zlariga ko‘ra, asosiy maqsadi – jamoaga foyda keltirish va o‘z ustida ishlashni davom ettirishdir.
Rafinya "Barselona"da o‘zini qulay his qilayotganini, klub bilan birga yangi yutuqlarga erishishni xohlashini ta’kidladi. Shu bilan birga, u kelajakda ham o‘z imkoniyatlarini to‘g‘ri baholashga harakat qilishini aytdi.

Рафинья: Я уйду из Барселоны только по своей вине
"Барселона" футболист Рафинья в интервью испанскому изданию высказал свои мысли о будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время Рафинья продлил контракт с клубом еще на один сезон. В связи с этим его спросили о деятельности после 2028 года.
На сегодняшний день некоторые футболисты подписывают контракты до 2030 года или даже на более длительный срок. Рафинья по этому поводу сказал: "Правда в том, что если клуб будет доволен мной, я хочу остаться здесь как можно дольше.
Конечно, если я не буду удовлетворен своей игрой или вкладом в команду, я пойму, что пришло время уйти. Пока я чувствую себя в хорошей форме.
Физически и тактически все в порядке. Время покажет, что будет в будущем.
Как я уже говорил, если я буду здоров и клуб захочет видеть меня в составе, я продолжу полностью отдавать себя игре", - сказал Рафинья. По его словам, основная цель - приносить пользу команде и продолжать работать над собой.
Рафинья отметил, что чувствует себя комфортно в "Барселоне" и хочет достигать новых успехов вместе с клубом. В то же время он сказал, что в будущем будет стараться правильно оценивать свои возможности.