“Atletiko” muxlislari va chipta savdosida rekord o‘rnatdi
Madridning "Atletiko" futbol klubi bosh direktori Migel Anxel Xil klub so‘nggi mavsumlarda sovrinlarga erisha olmaganiga qaramay, jamoa rivojlanishda davom etayotganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Atletiko" oxirgi bor 2021 yilda Ispaniya chempionligini qo‘lga kiritgan. Bu klubning hozirgacha erishgan eng so‘nggi yutug‘i hisoblanadi.
Migel Anxel Xilning so‘zlariga ko‘ra, klub so‘nggi yillarda muxlislar soni va chipta savdosida tarixiy natijalarga erishmoqda. Uning ta’kidlashicha, klub obunachilar soni, ijtimoiy tarmoqlardagi kuzatuvchilari va sotilgan chiptalar bo‘yicha o‘z rekordini yangiladi.
Bu esa jamoaning mashhurligi va iqtisodiy holati mustahkamlanayotganini ko‘rsatadi. Yangi mavsum esa "Atletiko" uchun 17-avgust kuni boshlanadi.
Shu kuni Madrid klubi "Espanol" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Klub rahbari jamoaning oldinga harakat qilayotgani va muxlislar sonining ortishi kelajakda katta natijalarga erishish uchun muhim omil bo‘lishini qayd etdi.

“Атлетико” болельщики и продажи билетов установили рекорд
Генеральный директор футбольного клуба "Атлетико" из Мадрида Мигель Анхель Хиль отметил, что, несмотря на то, что команда не смогла добиться трофеев в последние сезоны, она продолжает развиваться. Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Атлетико" последний раз завоевывал чемпионство Испании в 2021 году. Это является последним достижением клуба на данный момент.
По словам Мигеля Анхеля Хиля, клуб в последние годы достигает исторических результатов по количеству болельщиков и продажам билетов. Он отметил, что клуб обновил свои рекорды по количеству подписчиков, наблюдателей в социальных сетях и проданных билетов.
Это свидетельствует о том, что популярность команды и её экономическое положение укрепляются. Новый сезон начнётся для "Атлетико" 17 августа.
В этот день мадридский клуб выйдет на поле против команды "Эспаньол". Руководитель клуба отметил, что движение команды вперёд и рост числа болельщиков будут важными факторами для достижения больших результатов в будущем.