Miranchuk Rossiyaga qaytishi mumkinligi aytilmoqda
Rossiyalik murabbiy Boris Ignatyev Anton Miranchukning "Sion" jamoasidan ketishi mumkinligi haqidagi xabarlarni izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Taxminlarga ko‘ra, yarim himoyachi Rossiya oliy ligasiga qaytishi mumkin. Ignatyevning aytishicha, Miranchukning "Sion"dagi faoliyatini muvaffaqiyatsiz deb bo‘lmaydi.
U asosiy tarkibda maydonga tushmoqda, gollar urmoqda. Biroq, shunga qaramay, u vatanga qaytishni istayotganga o‘xshaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Miranchuk Shveysariyada katta yutuqlarga erishmagan, ehtimol u shunchaki vatan sog‘inchini his qilmoqda. Miranchuk o‘tgan yil sentabr oyida Shveysariya chempionatiga yo‘l olgan edi.
U "Sion" safida 25 o‘yinda ishtirok etib, ikki bor gol urdi va uchta golli uzatmani amalga oshirdi. Shuningdek, ilgari Miranchuk xizmatlari Rossiya oliy ligasining yetakchi klublari, jumladan "Zenit" va "Krasnodar"ga taklif etilgani haqida xabarlar chiqqan.
Mutaxassisning fikricha, Miranchukning Rossiyaga qaytishi asosan shaxsiy istaklariga bog‘liq bo‘lishi mumkin. Hozircha u "Sion"da o‘ynashda davom etmoqda, ammo kelajakda uning qaysi klubda to‘p surishi hozircha aniq emas.

Говорят, что Миранчук может вернуться в Россию
Российский тренер Борис Игнатьев прокомментировал сообщения о возможном уходе Антона Миранчука из команды "Сьон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По предположениям, полузащитник может вернуться в российскую премьер-лигу. По словам Игнатьева, деятельность Миранчука в "Сьоне" нельзя назвать неудачной.
Он выходит на поле в основном составе, забивает голы. Однако, тем не менее, похоже, что он хочет вернуться на родину.
По его словам, Миранчук не добился больших успехов в Швейцарии, возможно, он просто чувствует ностальгию по родине. Миранчук уехал в швейцарский чемпионат в сентябре прошлого года.
Он принял участие в 25 матчах за "Сьон", забил два гола и сделал три голевые передачи. Также ранее сообщалось, что услуги Миранчука были предложены ведущим клубам российской премьер-лиги, включая "Зенит" и "Краснодар".
По мнению специалиста, возвращение Миранчука в Россию может зависеть в основном от его личных желаний. Пока он продолжает играть за "Сьон", но в будущем неясно, в каком клубе он будет выступать.