Nepomnyashiy: Zenit g‘alabaga asosiy da’vogar bo‘ladi
Sobiq Kamerun terma jamoasi va “Tom” klubi bosh murabbiyi Valeriy Nepomnyashiy yaqinlashib kelayotgan Sankt-Peterburgning “Zenit” va poytaxtning CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Rossiya chempionatining uchinchi turida, 3-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Valeriy Nepomnyashiyning ta’kidlashicha, bu bahsda “Zenit” asosiy favorit hisoblanadi.
U CSKA jamoasining hozirgi holatidan to‘liq qoniqmayotganini aytdi. Uning fikriga ko‘ra, CSKA hujum chizig‘ida bir qancha muammolarga duch kelmoqda va jamoani tark etgan Roshi sabab himoyada ham qiyinchiliklar yuzaga kelgan.
Nepomnyashiy, shuningdek, “Zenit” uchun o‘z maydonida o‘ynash muhim ustunlik ekanini qayd etdi. Hozirda har ikki jamoa Rossiya Premer-ligasining ikki turidan so‘ng 4 tadan ochko to‘plagan.
Oxirgi olti o‘yinda CSKA “Zenit”ga qarshi faqat bir marta g‘alaba qozona oldi. Shu bois, mutaxassis bu safar ham “Zenit”ning imkoniyatlarini yuqori baholamoqda.

Непомнящий: Зенит будет основным претендентом на победу
Бывший главный тренер сборной Камеруна и клуба "Том" Валерий Непомнящий поделился своими мыслями о предстоящем матче между питерским "Зенитом" и столичным ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч пройдет в третьем туре чемпионата России 3 августа. Валерий Непомнящий отметил, что в этой встрече "Зенит" является основным фаворитом.
Он сказал, что не полностью удовлетворен текущим состоянием команды ЦСКА. По его мнению, у ЦСКА есть несколько проблем в атакующей линии, и из-за ухода Роши возникли трудности в защите.
Непомнящий также отметил, что для "Зенита" игра на своем поле является важным преимуществом. В настоящее время обе команды набрали по 4 очка после двух туров Российской Премьер-Лиги.
В последних шести матчах ЦСКА смог одержать победу над "Зенитом" только один раз. Поэтому специалист и в этот раз высоко оценивает шансы "Зенита".