Dele Alli faoliyatini yakunlash haqida o‘ylamoqda
Dele Alli, “Como” jamoasida yarim himoyachi sifatida to‘p surayotgan futbolchi, sportchi sifatida faoliyatini yakunlash haqida jiddiy o‘ylamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Italiya matbuoti xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, jamoaning murabbiylar shtabi Dele Alliga kelasi mavsum Italiya chempionatining yuqori ligasida umid bildirmagan.
Shu sababli, u jamoaning asosiy tarkibiga kiritilmagan va oldinda bo‘lib o‘tadigan mavsumoldi o‘yinlarida ham ishtirok etmaydi. Hozirda Dele Alli asosiy tarkibdan alohida mashg‘ulot o‘tkazmoqda.
U bilan birga, murabbiy Sesk Fabregas ishonch bildirmagan boshqa futbolchilar ham shug‘ullanmoqda. Ma’lumot uchun, Dele Alli 2025 yil qishida “Como” jamoasiga erkin agent sifatida kelgan edi.
U Fabregas boshchiligidagi jamoa safida atigi bir marta maydonga tushgan. Bungacha futbolchi Angliyaning “Tottenhem” va “Everton” klublarida to‘p surgan, shuningdek, Angliya terma jamoasining asosiy yarim himoyachilaridan biri bo‘lgan.
Hozirgi vaziyatda uning kelajagi noma’lumligicha qolmoqda.
Angliya Premer-ligasining 27-turida "Everton"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng "Manchester Yunayted" bosh murabbiyi Maykl Kerrik o‘z fikrlari bilan bo‘lishdi. Bu haqda
Sport Bugun, 19:07
Marselo Galyardo “River Pleyt”ni tark etadi
Argentinaning mashhur “River Pleyt” futbol klubi bosh murabbiyi Marselo Galyardo jamoani tark etishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda klubning rasmiy saytida ma’lum qilindi.
Nuri Shaxin: “Borussiya”dan ketish hayotim saboqlaridan biri bo‘ldi
Nuri Shaxin “Borussiya” klubidan bo‘shatilgan davrni hayotidagi muhim saboq sifatida eslaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Uning fikricha, bu voqea unga og‘ir kechgan bo‘lsa-da, katta tajriba va
Karim Benzema mashg‘ulotda jarohat oldi
"Al-Hilol" futbol klubi hujumchisi Karim Benzema jamoa mashg‘ulotlari vaqtida son qismidan jarohat oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda klubning matbuot xizmati ma’lum qildi.
Galatasarayda maosh muammosi: chempionlik xavf ostida
Galatasaray futbol klubi ichida moliyaviy muammolar yuzaga kelgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Xususan, futbolchilar uch oydan beri o‘z vaqtida maoshlarini ololmayotgani
Yozgi transferlar oynasi yaqinlashib kelmoqda va bu Real Madrid tarkibida o‘zgarishlar yuz berishi ehtimolini oshirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. So‘nggi paytlarda ommaviy axborot

Деле Алли думает о завершении карьеры
Деле Алли, футболист, играющий на позиции полузащитника в команде "Комо", серьезно задумывается о завершении своей карьеры как спортсмен. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает итальянская пресса. По информации источника, тренерский штаб команды не возлагает надежд на Деле Алли в следующем сезоне в высшей лиге итальянского чемпионата.
По этой причине он не был включен в основной состав и не будет участвовать в предстоящих контрольных матчах. В настоящее время Деле Алли проводит отдельные тренировки от основной команды.
С ним вместе тренируются и другие футболисты, которым тренер Сеск Фабрегас также не доверяет. Для справки, Деле Алли пришел в команду "Комо" в зимнее трансферное окно 2025 года в качестве свободного агента.
Он сыграл всего один матч в составе команды под руководством Фабрегаса. Ранее футболист выступал за английские клубы "Тоттенхэм" и "Эвертон", а также был одним из основных полузащитников сборной Англии.
В текущей ситуации его будущее остается неопределенным.
Лапорта: Уход Месси был тяжелым, но необходимым решением
Президент «Барселоны» Жоан Лапорта рассказал о событиях, связанных с уходом Лионеля Месси из клуба в 2021 году. Об этом сообщает Zamin.uz. По его словам, уход аргентинского футболиста был обусловлен
Карим Бензема получил травму, его выход на поле неизвестен
Нападающий футбольного клуба "Аль-Хилал" Карим Бензема получил травму бедра во время тренировок. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщил пресс-служба клуба. Согласно сообщению, участие
Маккенни подписывает новый контракт с "Ювентус"
Американский полузащитник Уэстон Маккенни близок к подписанию нового контракта с одним из сильнейших клубов итальянского футбола – «Ювентусом». Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом известный инсайдер
Спорт Сегодня, 20:11
Arbeloa: Мбаппе готов к завтрашней игре
Главный тренер мадридского "Реала" Альваро Арбелоа высказался о физическом состоянии нападающего Килиана Мбаппе. Об этом сообщает Zamin.uz. Как стало известно, французский футболист с
FIFA может перенести плей-офф из-за проблем с безопасностью в Мексике
FIFA рассматривает возможность переноса межконтинентальных плей-офф к отбору на чемпионат мира 2026 года из Мексики в другую страну. Об этом сообщает Zamin.uz. Причиной называется обострение
Спорт Сегодня, 19:42
Арбелоа: Мбаппе принимает правильные решения на поле
Нападающий клуба "Реал" Килиан Мбаппе, несмотря на то, что в последних двух матчах команды не забивал, не рассматривается как серьёзная проблема. Об этом сообщает Zamin.uz. По мнению