PSJ darvozaboni Janluiji Donnarumma va klub o‘rtasidagi hamkorlik tez orada yakunlanishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati italiyalik darvozabonga yaqin kunlarda “Lill” jamoasidan Lyuk Shevalye kelishini ma’lum qildi. Kutilishicha, Shevalye parijliklarning asosiy darvozaboni bo‘ladi.
Bu haqda jurnalist Fabris Xokins xabar berdi. Donnarumma zaxirada qolishni istamasligi mumkin, shu sababli transfer oynasi yopilguncha o‘ziga yangi klub topishi kerak bo‘ladi.
Lyuk Shevalyenining transferi PSJ klubiga taxminan 40 million yevroga tushadi. 23 yoshli fransiyalik darvozabonning o‘tishi bo‘yicha kelishuv allaqachon erishilgan.
Janluiji Donnarummaning PSJ bilan amaldagi shartnomasi bir yildan so‘ng yakunlanadi. Klub va futbolchi yangi shartnoma shartlarini kelishib ololmadi.
Shu bois, Donnarumma kelajak faoliyatini boshqa jamoada davom ettirishi ehtimoli yuqori. PSJ yangi mavsum oldidan darvozabonlar safida o‘zgarishlar qilmoqda va bu o‘zgarishlar klubning kelgusi rejalari bilan bog‘liq.

ПСЖ официально сообщил о приходе Шевалье к Доннарумме
Вратарь ПСЖ Джанлуиджи Доннарумма и клуб могут вскоре завершить сотрудничество. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба уведомило итальянского вратаря о том, что в ближайшие дни к команде присоединится Люк Шевалье из "Лилля". Ожидается, что Шевалье станет основным вратарем парижан.
Об этом сообщил журналист Фабрис Хокинс. Доннарумма может не хотеть оставаться в запасе, поэтому ему нужно будет найти новый клуб до закрытия трансферного окна.
Трансфер Люка Шевалье обойдется ПСЖ примерно в 40 миллионов евро. Соглашение о переходе 23-летнего французского вратаря уже достигнуто.
Текущий контракт Джанлуиджи Доннаруммы с ПСЖ истекает через год. Клуб и футболист не смогли согласовать условия нового контракта.
Поэтому вероятность того, что Доннарумма продолжит свою карьеру в другом клубе, высока. ПСЖ проводит изменения в составе вратарей перед новым сезоном, и эти изменения связаны с будущими планами клуба.