Bruno Fernandesh Al-Nasr klubiga o‘tishi mumkin
Manchester Yunayted jamoasi sardori Bruno Fernandesh yana Saudiya Arabistoni chempionatining ayrim klublarini qiziqtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
A Bola nashrining xabariga ko‘ra, Er-Riyodning Al-Nasr klubi 30 yoshli portugaliyalik futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish niyatida. Klub bosh murabbiyi Jorge Jezush transfer bo‘yicha jiddiy qiziqish bildirgan.
Aynan ushbu murabbiy qo‘l ostida Fernandesh oldin Lissabonning Sporting jamoasida debyut qilgan. Al-Nasr klubi uchun moliyaviy masalalar muammo bo‘lmaydi.
Yaqinda Al-Nasr klubiga yana bir portugaliyalik futbolchi, ilgari Chelsi jamoasida o‘ynagan Joau Felish ham qo‘shilgan edi. Shuningdek, klub tarkibida Krishtianu Ronaldu va Otaviu ham to‘p suradi.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Bruno Fernandeshning transfer narxi 50 million yevroga teng. Manchester Yunayted bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi.
Fernandesh joriy mavsumda ham asosiy tarkib futbolchisi bo‘lib qolmoqda va uning kelajagi borasida yakuniy qaror hali qabul qilinmagan. Shu bois, futbolchining keyingi faoliyati ko‘plab futbol ishqibozlarini qiziqtirmoqda.

Бруно Фернандеш может перейти в клуб Аль-Наср
Капитан Манчестер Юнайтед Бруно Фернандеш снова интересует некоторые клубы чемпионата Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания A Bola, клуб Аль-Наср из Эр-Рияда намерен подписать 30-летнего португальского футболиста. Главный тренер клуба Жорже Жезуш проявил серьезный интерес к трансферу.
Именно под руководством этого тренера Фернандеш ранее дебютировал в команде Спортинг из Лиссабона. Финансовые вопросы для клуба Аль-Наср не являются проблемой.
Недавно к клубу Аль-Наср также присоединился еще один португальский футболист, ранее игравший в Челси, Жоау Фелиш. Также в составе клуба выступают Криштиану Роналду и Отавио.
Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость трансфера Бруно Фернандеша составляет 50 миллионов евро. Контракт с Манчестер Юнайтед действует до 2027 года.
Фернандеш остается основным игроком в этом сезоне, и окончательное решение о его будущем еще не принято. Поэтому будущее футболиста вызывает интерес у многих футбольных болельщиков.