Lion Nikolas Talyafigo bilan shartnomani 2027 yilgacha uzaytirdi
Lion futbol klubi himoyachisi Nikolas Talyafigo bilan shartnomani uzaytirgani haqida rasman e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mehnat shartnomasi ikki yilga mo‘ljallangan bo‘lib, 2027 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi. Nikolas Talyafigo 2022 yil yozidan buyon Lion safida o‘ynab kelmoqda.
Shu vaqt davomida u jamoa tarkibida 102 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushgan. Bu o‘yinlarda himoyachi to‘qqizta gol urgan va jamoadoshlariga o‘nta golli uzatma bergan.
Nikolas Talyafigo 2022 yil oxirida Argentina terma jamoasi tarkibida jahon chempioni bo‘lgan. Qatarda o‘tgan jahon chempionatida futbolchi jamoaning etti uchrashuvidan oltitasida ishtirok etgan.
Ushbu natija Talyafigoning xalqaro maydondagi yutuqlari qatoridan joy oldi. Shuningdek, Nikolas Talyafigo joriy yilning oxirgi kunlarida o‘zining 33 yoshini nishonlaydi.
Lion klubi himoyachisi sifatida u klub va terma jamoada o‘zini ishonchli futbolchi sifatida ko‘rsatib kelmoqda.

Лион продлил контракт с Николасом Тальяfigo до 2027 года
Футбольный клуб Лион официально объявил о продлении контракта с защитником Николасом Тальяfigo. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый трудовой контракт рассчитан на два года и будет действовать до середины 2027 года. Николас Тальяfigo играет за Лион с лета 2022 года.
За это время он принял участие в 102 официальных матчах команды. В этих играх защитник забил девять голов и отдал десять голевых передач своим партнерам.
Николас Тальяfigo стал чемпионом мира в составе сборной Аргентины в конце 2022 года. На чемпионате мира, который прошел в Катаре, футболист участвовал в шести из семи матчей команды.
Этот результат занял место среди международных достижений Тальяfigo. Кроме того, Николас Тальяfigo в последние дни текущего года отметит свой 33-й день рождения.