Madridning “Atletiko” klubi bosh direktori Migel Anxel Xil jamoaning Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida ishtirok etgani bilan faxrlanishini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, ushbu musobaqa iyun oyida bo‘lib o‘tdi va unda Londonning “Chelsi” klubi g‘olib bo‘ldi. “Atletiko” esa musobaqaning guruh bosqichidan chiqishga muvaffaq bo‘lmadi.
Migel Anxel Xilning so‘zlariga ko‘ra, “Atletiko” jahon chempionatida ishtirok etishi uchun so‘nggi to‘rt yil davomida Yevropa musobaqalarida “Barselona”dan yaxshiroq natija ko‘rsatishi kerak bo‘lgan. U bu maqsadga erishish oson bo‘lmaganini qayd etdi.
Shu sababli, klubning turnirda qatnashgani klub rahbariyati va muxlislari uchun g‘urur hisoblanadi. Madridning “Atletiko” klubi uchun Ispaniya chempionatining yangi mavsumi 17-avgust kuni boshlanadi.
Shu kuni jamoa “Espanol” klubi bilan uchrashuv o‘tkazadi. Klub rahbariyati va futbolchilari navbatdagi mavsumda ham yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilishlarini bildirgan.

“Атлетико” руководитель гордится участием в чемпионате мира
Генеральный директор мадридского клуба “Атлетико” Мигель Анхель Хиль отметил, что гордится участием команды в чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что данный турнир прошел в июне, и в нем победил лондонский клуб “Челси”. “Атлетико” не смог выйти из группового этапа турнира.
По словам Мигеля Анхеля Хиля, для участия “Атлетико” в чемпионате мира за последние четыре года необходимо было показать лучшие результаты в европейских турнирах, чем “Барселона”. Он отметил, что достичь этой цели было нелегко.
Поэтому участие клуба в турнире является гордостью для руководства клуба и болельщиков. Новый сезон чемпионата Испании для мадридского “Атлетико” начнется 17 августа.
В этот день команда проведет встречу с клубом “Эспаньол”. Руководство клуба и футболисты заявили, что будут стремиться к высоким результатам и в следующем сезоне.