Lovchev: Spartakda himoya muammosi kuchaymoqda
Moskvadagi “Spartak” futbol klubi faxriysi Evgeniy Lovchev jamoaning yangi mavsum boshidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, “Spartak” uchun asosiy muammo himoya chizig‘ida yuzaga kelmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Dejan Stankovich rahbarligida hozircha yorqin o‘yin ko‘rsatilmayapti.
Shuningdek, klubga olib kelingan yangi futbolchilar ham muxlislar kutgan natijani bera olmayapti. Bu haqda Lovchev “Match TV” telekanali efirida so‘z yuritdi.
Ma’lumot uchun, 2025/2026 yilgi mavsumning dastlabki ikki turida Moskvaning “Spartak” klubi uch ochko jamg‘ardi. Jamoa birinchi turda Maxachqal’aning “Dinamo” klubini kichik hisobda, 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ikkinchi turda esa “Spartak” Kaliningradning “Baltika” klubiga yirik hisobda, 0:3 hisobida yutqazdi. Hozircha jamoa o‘z o‘yinini topa olmayapti va muxlislar oldidagi umidlarni oqlay olgani yo‘q.

Ловчев: В Спартаке усиливаются проблемы с защитой
Почетный президент футбольного клуба "Спартак" в Москве Евгений Ловчев высказал свое мнение о играх команды в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основная проблема для "Спартака" возникает в линии защиты. Под руководством главного тренера Деяна Станковича команда пока не демонстрирует яркой игры.
Также новые футболисты, привлеченные в клуб, не оправдывают ожиданий болельщиков. Об этом Ловчев говорил в эфире телеканала "Матч ТВ".
Для справки, в первых двух турах сезона 2025/2026 года московский "Спартак" набрал три очка. В первом туре команда одержала минимальную победу над клубом "Динамо" из Махачкалы со счетом 1:0.
Во втором туре "Спартак" потерпел крупное поражение от клуба "Балтика" из Калининграда со счетом 0:3. Пока команда не может найти свою игру и не оправдала надежды болельщиков.