Korshunov Spartakning Jedson uchun katta xarajatidan norozi
Poytaxtning Spartak jamoasining sobiq futbolchisi Anatoliy Korshunov yaqinda jamoaga qo‘shilgan yangi futbolchi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubi tarkibiga portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandes qo‘shildi. U Turkiyaning Besiktash jamoasidan 20,8 million yevro evaziga Spartakka o‘tdi.
Korshunovning ta’kidlashicha, bu transfer moliyaviy jihatdan ortiqcha xarajat hisoblanadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, nafaqat Jedson, balki boshqa ko‘plab futbolchilar uchun ham ularning haqiqiy qiymatidan ancha ko‘proq pul to‘lanmoqda.
Bu fikrlarni Match TV telekanali orqali Spartak faxriysi ma’lum qilgan. Ma’lumot uchun, Jedson Fernandes Yevropaning bir qator mashhur klublarida ham o‘ynagan.
U ilgari Londonning Tottenxem, Turkiyaning Galatasaroy hamda Portugaliyaning Benfika jamoalarida ham faoliyat yuritgan. Spartak jamoasining navbatdagi o‘yini Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Tol’yattining Akron jamoasiga qarshi 3 avgust kuni Samaradagi stadionda o‘tkaziladi. Mazkur bahsda Spartak jamoasi o‘z muxlislarini yangi transfer bilan xursand qilishga harakat qiladi.

Кошунов недоволен большими затратами Спартака на Джедсона
Бывший футболист московского клуба Спартак Анатолий Кошунов недавно высказал свое мнение о новом игроке, который присоединился к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В состав московского клуба вошел португальский полузащитник Джедсон Фернандеш. Он перешел в Спартак из турецкого клуба Бешикташ за 20,8 миллиона евро.
По словам Кошунова, этот трансфер является финансовым излишком. По его словам, не только за Джедсона, но и за многих других футболистов платится значительно больше, чем их реальная стоимость.
Эти мысли были озвучены ветераном Спартака через телеканал Матч ТВ. Для справки, Джедсон Фернандеш также играл в ряде известных европейских клубов.
Ранее он выступал за лондонский Тоттенхэм, турецкий Галатасарай и португальский Бенфику. Следующий матч Спартака пройдет в рамках третьего тура чемпионата России.
Встреча состоится 3 августа на стадионе в Самаре против команды Акрон из Тольятти. В этом матче Спартак постарается порадовать своих болельщиков новым трансфером.