Yuventus va Redjana o‘rtoqlik uchrashuvida durang o‘ynadi
Yevropaning yetakchi futbol jamoalari yangi mavsumga tayyorgarlikni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Yuventus” jamoasi shanba kuni Italiya B seriyasida ishtirok etadigan “Redjana” klubi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazdi. Uchrashuv murosaga keldi va 2:2 hisobida yakunlandi.
“Yuventus” safida Fransishku Konseysau va Dushan Vlahovich gol mualliflari bo‘lishdi. Keyingi Italiya chempionati birinchi turida “Yuventus” o‘z maydonida “Parma” klubini qabul qiladi.
Uchrashuv 16-avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘tgan mavsumda “Yuventus” Italiya A seriyasida to‘rtinchi o‘rinni egalladi va shu natija bilan keyingi mavsum Chempionlar ligasida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdi.
O‘yin protokoli quyidagicha: “Redjana” safida Natan Girma 22-daqiqada hisobni ochdi. Bir daqiqadan so‘ng, 23-daqiqada Konseysau hisobni tenglashtirdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida, 48-daqiqada Vlahovich “Yuventus”ni oldinga olib chiqdi. 72-daqiqada Gondo Sedrik “Redjana” uchun ikkinchi golni urib, hisobni 2:2 ko‘rinishiga keltirdi.
Uchrashuv “Juventus Training Ground” stadionida o‘tkazildi. Jamoalarning asosiy va zaxira tarkiblarida bir qator o‘zgarishlar bo‘ldi.
O‘yin davomida har ikki jamoa murabbiylari bir nechta futbolchilarni almashtirishdi. Shu tarzda, “Yuventus” va “Redjana” mavsumoldi tayyorgarlikni davom ettirmoqda.

Ювентус и Реджана сыграли вничью в товарищеском матче
Ведущие футбольные клубы Европы продолжают подготовку к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Ювентус" провела товарищеский матч с клубом "Реджана", который участвует в итальянской Серии B, в субботу. Матч завершился вничью со счетом 2:2.
В составе "Ювентуса" авторами голов стали Франшишку Консейсау и Душан Влахович. В первом туре следующего чемпионата Италии "Ювентус" примет клуб "Парма" на своем поле.
Матч состоится 16 августа, в субботу. В прошлом сезоне "Ювентус" занял четвертое место в итальянской Серии A и таким образом получил право участвовать в следующем сезоне Лиги чемпионов.
Протокол игры следующий: в составе "Реджаны" Натан Гирма открыл счет на 22-й минуте. Через минуту, на 23-й минуте, Консейсау сравнял счет.
В начале второго тайма, на 48-й минуте, Влахович вывел "Ювентус" вперед. На 72-й минуте Гондо Седрик забил второй гол для "Реджаны", сделав счет 2:2.
Матч прошел на стадионе "Juventus Training Ground". В основных и запасных составах команд произошло несколько изменений.
В ходе игры оба тренера произвели несколько замен. Таким образом, "Ювентус" и "Реджана" продолжают подготовку к сезону.