Sapeta: Spartakning hozirgi holati va Stankovichning roli
Sobiq futbolchi Aleksandr Sapeta ikki mashhur Moskva jamoasi – Spartak va Dinamo o‘rtasidagi asosiy raqobat haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, shuningdek, Spartak jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich haqida ham to‘xtalib o‘tdi. Sapetaning so‘zlariga ko‘ra, u ilgari Stankovichning faoliyatini yuqori baholagan.
Uning fikricha, Stankovich jamoani yaxshi boshqargan va futbolchilarga kuchli motivatsiya bera olgan. Biroq, Spartak bahor oylarida muvaffaqiyatsiz o‘yinlar ko‘rsata boshlagach, murabbiyga ham qiyin bo‘lgan.
Sapeta, hozirgi paytda Spartak eng yaxshi formaga ega emasligini, Dinamo esa turnir jadvalida yuqoriroq o‘rinda turganini ta’kidladi. Mutaxassis Dinamo joriy mavsum davomida Spartak bilan ikki marta uchrashishda g‘alaba qozonishiga umid bildirdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiya oliy ligasining yangi mavsumidagi birinchi poytaxt derbisi 13 sentyabr kuni Spartak va Dinamo o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Shu tariqa, ikki jamoa o‘rtasidagi raqobat muxlislar uchun hamisha qiziqarli bo‘lib kelmoqda.

Сапета: Текущее состояние Спартака и роль Станковича
Бывший футболист Александр Сапета высказал свое мнение о главном соперничестве между двумя известными московскими командами – Спартаком и Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он также остановился на главном тренере Спартака Деяну Станковичу. По словам Сапеты, он ранее высоко оценивал деятельность Станковича.
По его мнению, Станкович хорошо руководил командой и мог дать игрокам сильную мотивацию. Однако, когда Спартак начал показывать неудачные игры весной, тренеру тоже стало трудно.
Сапета отметил, что в настоящее время Спартак не в лучшей форме, а Динамо занимает более высокое место в турнирной таблице. Специалист выразил надежду, что Динамо в этом сезоне дважды одержит победу над Спартаком.
Согласно информации, первое столичное дерби нового сезона Российской высшей лиги пройдет 13 сентября между Спартаком и Динамо. Таким образом, соперничество между двумя командами всегда остается интересным для болельщиков.