Tashuyev: Sadulayev uchun eng mos klub — CSKA
“Ahmat” futbol klubi sobiq bosh murabbiyi Sergey Tashuyev, ushbu jamoa hujumchisi Lechi Sadulayev haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Sadulayev Rossiya Premyer-ligasining qaysi jamoasida o‘zini ko‘rsata olishi haqidagi savolga ham javob berdi. OAV xabarlariga ko‘ra, ushbu transfer oynasida Sadulayevga Moskvaning CSKA, Sankt-Peterburgning Zenit va Krasnodar klublari qiziqish bildirgan.
Sergey Tashuyevning so‘zlariga ko‘ra, Lechi Sadulayev uchun eng mos jamoa CSKA bo‘ladi. U bu klubda raqobat jihatidan o‘zini ko‘rsatishi va asosiy tarkibda o‘ynashi osonroq bo‘lishini ta’kidladi.
Tashuyevning fikricha, Krasnodar va Zenit klublarida esa Sadulayev uchun asosiy tarkibda mustahkam o‘rin egallash ancha mushkul bo‘ladi. Mutaxassisning aytishicha, Sadulayev klubini o‘zgartirishga qarshi emas, biroq u hozirda “Ahmat” jamoasida ham o‘zini yaxshi his qilmoqda.
Shu bilan birga, Sadulayev to‘p surayotgan jamoa ushbu mavsumda Rubin va CSKA klublariga yutqazib, hali birorta ochko to‘plagani yo‘q.

Ташуев: Для Садулаева самый подходящий клуб — ЦСКА
Бывший главный тренер футбольного клуба "Ахмат" Сергей Ташуев высказал свое мнение о нападающем этой команды Лечи Садулаеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он также ответил на вопрос, в каком клубе Российской Премьер-Лиги Садулаев сможет проявить себя. По сообщениям СМИ, в этом трансферном окне на Садулаева проявили интерес московский ЦСКА, санкт-петербургский Зенит и Краснодар.
По словам Сергея Ташуева, наиболее подходящим клубом для Лечи Садулаева будет ЦСКА. Он отметил, что в этом клубе ему будет легче проявить себя в плане конкуренции и играть в основном составе.
По мнению Ташуева, в клубах Краснодар и Зенит Садулаеву будет гораздо сложнее занять прочное место в основном составе. По словам специалиста, Садулаев не против сменить клуб, но в настоящее время он также хорошо себя чувствует в команде "Ахмат".
При этом команда, за которую играет Садулаев, в этом сезоне проиграла Рубину и ЦСКА и пока не набрала ни одного очка.