Karpin: “Krasnodar” bizga o‘yinimizni ko‘rsatishga imkon bermadi
“Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin “Krasnodar”ga qarshi o‘yindan so‘ng jurnalistlarga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa bugungi uchrashuvda ko‘p hujumli vaziyatlar yaratolmadi. Buning sababi sifatida murabbiy tarkibda zaxira futbolchilarning yetishmasligini emas, balki “Krasnodar”ning yaxshi o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi.
Karpinning so‘zlariga ko‘ra, raqib jamoa “Dinamo”ga o‘z o‘yinini amalga oshirishga imkon bermadi. U, shuningdek, nima sababdan bunday bo‘lganini tahlil qilish zarurligini aytdi.
Murabbiydan “Krasnodar”ning to‘pga ko‘proq egalik qilishi kutilganmi?” degan savolga, u buning uchun alohida tayyorgarlik ko‘rilmaganini, agar raqib to‘pni olib qo‘ygan bo‘lsa yoki “Dinamo” o‘zi to‘pni bergan bo‘lsa, bu boshqa masala ekanini bildirdi. Shuningdek, bugungi o‘yinda maydonga tushgan yangi futbolchi Rubensning o‘yini haqida ham so‘ralganda, Karpin u kuchi bor paytda yaxshi harakat qilganini qayd etdi.
Jamoaning mavsumdagi ilk mag‘lubiyati haqida so‘z yuritilar ekan, bosh murabbiy bu natija jamoaning ruhiy holatiga salbiy ta’sir o‘tkazmasligini, aksincha, bu holatdan xulosalar chiqarish lozimligini ta’kidladi.

Карпин: “Краснодар” не дал нам возможности показать нашу игру
Главный тренер команды “Динамо” Валерий Карпин после матча с “Краснодаром” поделился своими мыслями с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда не смогла создать много атакующих моментов в сегодняшней встрече. В качестве причины тренер отметил не отсутствие запасных игроков в составе, а хорошую игру “Краснодара”.
Согласно словам Карпина, соперник не дал “Динамо” реализовать свою игру. Он также сказал, что необходимо проанализировать, почему это произошло.
На вопрос тренера о том, ожидалось ли большее владение мячом со стороны “Краснодара”, он ответил, что для этого не была проведена отдельная подготовка, и если соперник забрал мяч или “Динамо” само отдало мяч, это уже другой вопрос. Также, когда его спросили о новом игроке Рубенсе, который вышел на поле в сегодняшнем матче, Карпин отметил, что он действовал хорошо, когда у него была сила.
Говоря о первом поражении команды в сезоне, главный тренер подчеркнул, что этот результат не окажет негативного влияния на моральное состояние команды, наоборот, необходимо сделать выводы из этой ситуации.