Tochilin: Dinamo mag‘lubiyatining asosiy sabablari aniq
Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Tochilin “Evro-Futbol” nashriga bergan intervyusida “Dinamo” jamoasining “Krasnodar”ga qarshi o‘yindagi mag‘lubiyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, uchrashuv yakunida “Krasnodar” g‘alabaga haqli edi. Uning ta’kidlashicha, asosiy savol “Dinamo” durang natijani saqlab qola oladimi, yo‘qmi, edi.
Biroq “Krasnodar” hujumchisi Kordoba Rossiya chempionatining eng yaxshi hujumchilaridan biri bo‘lib, aynan u uchrashuv taqdirini hal etdi. “Tochilinga ko‘ra, “Dinamo” darvozasiga birorta ham aniq zarba yo‘qligi sababi, jamoa yangi tarkibga ega va futbolchilar hali to‘liq moslashishga ulgurmagan.
Shu sababli hujumda muammolar yaqqol sezildi. Ayniqsa, jamoa maydon markazida ko‘plab to‘pni boy berdi va ko‘proq himoyada harakat qilishga majbur bo‘ldi.
Mezbonlar esa raqibga hujumlarni rivojlantirishga imkon bermadi. Natijada “Dinamo”ning o‘yin rejasi ish bermadi”, – dedi u.
O‘yinda bahsli vaziyat ham yuzaga keldi. Kutitsskiy Kordobaga nisbatan qo‘pollik qilgani aytilmoqda.
Mutaxassis bu holatda qoidabuzarlik bo‘lgani, biroq hakam faqat ogohlantirish bilan cheklanganini ta’kidladi. Tochilinga ko‘ra, “Krasnodar”ning o‘yini hozircha chempionlik darajasiga mos emas.
Jamoa o‘yinida yengillik yetishmayapti, gol urishda ham qiyinchiliklar bor. Hozircha jamoalar chempionatga kirishmoqda va o‘yinlar sodda hamda aniq uslubda kechmoqda.
“Krasnodar” asosan Kordoba va tezkor qanot futbolchilari orqali hujumlarni tashkil qilmoqda. Kombinatsion futbol esa hozircha kam kuzatilmoqda.

Точилин: Основные причины поражения Динамо ясны
Футбольный эксперт Александр Точилин в интервью изданию “Евро-Футбол” высказал свое мнение о поражении команды “Динамо” в матче против “Краснодара”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, по итогам встречи “Краснодар” заслуживал победы. Он отметил, что основной вопрос заключался в том, сможет ли “Динамо” сохранить ничейный результат или нет.
Однако нападающий “Краснодара” Кордоба является одним из лучших нападающих чемпионата России, и именно он решил судьбу встречи. “По словам Точилина, отсутствие точных ударов по воротам “Динамо” объясняется тем, что команда имеет новый состав, и игроки еще не успели полностью адаптироваться.
По этой причине проблемы в атаке были явно заметны. Особенно команда часто теряла мяч в центре поля и была вынуждена больше действовать в защите.
Хозяева же не дали сопернику развивать атаки. В результате план игры “Динамо” не сработал”, – сказал он.
В матче также возникла спорная ситуация. Сообщается, что Кутицкий проявил грубость по отношению к Кордобе.
Эксперт отметил, что в этом случае было нарушение правил, однако судья ограничился лишь предупреждением. По словам Точилина, игра “Краснодара” пока не соответствует уровню чемпионства.
Команде не хватает легкости в игре, также есть трудности с забиванием голов. Пока команды входят в чемпионат, и игры проходят в простом и четком стиле.
“Краснодар” в основном организует атаки через Кардобу и быстрых крайних игроков. Комбинационный футбол пока наблюдается редко.