Dinamo so‘nggi 16 yilda ilk bor darvozaga zarba ura olmadi
Moskvaning «Dinamo» jamoasi Rossiya futbol chempionatining uchinchi turida «Krasnodar»ga qarshi o‘yinda klub tarixidagi salbiy natijani qayd etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Statistikaga ko‘ra, so‘nggi 16 yil ichida ilk bor «Dinamo» futbolchilari raqib darvozasiga jarima maydonidan biror marta ham zarba bera olmagan. Uchrashuv 1:0 hisobida «Krasnodar» foydasiga yakunlandi.
Yagona golni 87-daqiqada Jon Kordoba kiritdi. Ushbu g‘alabadan so‘ng «Krasnodar» jamoasi oltita ochko jamg‘arib, turnir jadvalida uchinchi o‘ringa ko‘tarildi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa esa to‘rt ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Navbatdagi turda «Krasnodar» 10-avgust kuni safarda «Orenburg» bilan uchrashadi.
Moskvaning «Dinamo» klubi esa shu kuni «Sochi» maydoniga safar qiladi. Mazkur natijalar chempionatda kurash yanada qizg‘in kechishini ko‘rsatmoqda.

Динамо в последний раз за 16 лет не смогло нанести удар по воротам
Команда московского «Динамо» зафиксировала негативный результат в истории клуба в матче третьего тура чемпионата России против «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно статистике, впервые за последние 16 лет футболисты «Динамо» не смогли нанести ни одного удара по воротам соперника с штрафной площади. Встреча завершилась со счетом 1:0 в пользу «Краснодара».
Единственный гол был забит на 87-й минуте Хоном Кордобой. После этой победы команда «Краснодара» набрала шесть очков и поднялась на третье место в турнирной таблице.
Команда под руководством Валерия Карпина находится на девятом месте с четырьмя очками. В следующем туре «Краснодар» 10 августа сыграет в гостях с «Оренбургом».
Московское «Динамо» в этот день отправится в гости к «Сочи». Эти результаты показывают, что борьба в чемпионате станет еще более напряженной.